телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
booked.net
АНОНСИ

банер тк 2020

 

 

index

 

Реолюція гідності 2

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 БАНЕР ФСС

 7 порад банер

банер Держані акти

 

 

заголовок

банер Ноокорецька с р

банер Іаніська с р

банер Самостріліська с р 

ЛІЧИЛЬНИКИ

БАНЕР праоа допомога

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Flag Counter
71 28.04.2020
бюро логоЦивільним кодексом України у статті 39 встановлено, що фізична особа може бути визнана судом недієздатною, внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу, не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
 
Таким чином, визнання фізичної особи недієздатною є встановлення юридичного факту, і розглядається судом за заявою в порядку окремого провадження.

Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі – за місцезнаходженням цього закладу.

Підсудність справ про обмеження цивільної дієздатності чи визнання недієздатним громадянина України, який проживає за її межами, визначається за клопотанням заявника, ухвалою судді Верховного Суду України, згідно статті 295 Цивільного процесуального кодексу України.

Згідно частини 3 статті 296 Цивільного процесуального кодексу України, заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

Щодо змісту заяви про визнання фізичної особи недієздатною, то у ній мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Разом з тим, заява має містити вимогу, або окреме клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи.

Розгляд даної категорії справ –  визнання фізичної особи недієздатною – не потребує сплати судового збору.

Важливе значення має підготовка доказів про факт хронічного, стійкого, психічного розладу в поєднанні з нездатністю усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, а саме збір і надання суду довідок про стан здоров’я, висновок ЛКК, посвідчення особи з інвалідністю, інформація про перебування на стаціонарному лікуванні, заключення профільних лікарів, виписки з історії хвороби, епікризу тощо.

За наявності достатніх даний про психічний розлад здоров’я фізичної особи, для встановлення її психічного стану, суд призначає судово-психіатричну експертизу.

Метою проведення судово-психіатричної експертизи є з’ясування наявності чи відсутності психічного розладу, здатного вплинути на усвідомлення особою своїх дій та керування ними.

Правові, організаційні і фінансові основи судово-експертної діяльності з метою забезпечення правосуддя визначає Закон України «Про судову експертизу».

Відповідно до пункту 35 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 жовтня 2001 № 397,висновок експертизи повинен бути обґрунтованим і містити відповіді на поставлені перед ним питання у межах його компетенції, мати конкретний характер. У разі виявлення експертом важливих фактів, з приводу яких йому не були поставлені запитання, він дає відповідь з власної ініціативи. Відповіді не можуть мати форму рекомендацій або вказівок слідству чи суду.

З аналізу наведених норм вбачається, що висновок про недієздатність фізичної особи слід робити, перш за все, на основі доказів, які свідчать про внутрішній, психічний стан особи в сукупності за умови, що особа страждає саме хронічним, стійким психічним розладом, внаслідок чого у особи виникає абсолютна неспроможність особи розуміти значення своїх дій та (або) керувати ними, і в основу рішення суду про визнання особи недієздатною не може покладатися висновок експертизи, який ґрунтується на припущеннях.

Отже, при проведенні експертизи щодо наявності в особи хронічного, стійкого психічного розладу експерт повинен дослідити стан психічного здоров’я особи протягом певного часу, пославшись на медичні документи, їх аналіз та особисте дослідження особи, зробити висновок щодо наявності в особи саме стійкого, хронічного психічного розладу, визначити час, з якого в особи виникло таке захворювання, встановити чи повністю особа не здатна,внаслідок цього захворювання,усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Відтак, з зазначених питань висновок експерта повинен бути повним та категоричним, та не маєдопускатиіншогорозуміннязмісту, ніжзазначений, такого висновку прийшов Верховний Суд України у справі №6-384цс16 від 19 жовтня 2016 року.

 Суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, одночасно встановлює на нею опіку, і за поданням органу опіки та піклування, призначає їй опікуна.

На підставі статті 40 Цивільного кодексу України, фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішення суду про це. Строк дії рішення суду про визнання особи недієздатною не може перевищувати 2 років.

Якщо від часу виникнення недієздатності залежить визнання недійсним шлюбу, договору або іншого правочину, суд з урахуванням висновку судово-психіатричної експертизи та інших доказів щодо психічного стану особи може визначити у своєму рішенні день, з якого вона визнається недієздатною.

З моменту втрати цивільної дієздатності, над фізичною особою встановлюється опіка. Недієздатна особа немає права вчиняти будь-якого правочину самостійно, правочини від її імені і в її інтересах вчиняє опікун, він же несе відповідальність за шкоду, завдану недієздатною особою.

За заявою опікуна або органу опіки та піклування, суд поновлює цивільну дієздатність фізичної особи, яка була визнана недієздатною, і припиняє опіку, якщо буде встановлено, що внаслідок видужання або значного поліпшення її психічного стану у неї поновиться здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. За необхідності, працівники відділу «Корецьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги нададуть Вам більш детальну інформацію із даного питання.

Необхідно зазначити, що згідно статті 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання фізичної особи недієздатною, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи мають право на безоплатну  правову допомогу.

            Додатково повідомляємо, що у разі виникнення запитань та необхідності більш детальних роз`яснень щодо порядку та підстав надання безоплатної правової допомоги, можете зателефонувати за номерами телефону (03651) 2-01-08, (063-243-41-28), з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 18.00, або написати наелектроннупоштубюро koretskeЭтот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Адреса для листування: м. Корець, вул. Київська, 37, відділ «Корецьке бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

            Завдяки сучасним сервісам системи безоплатної правової допомоги можете отримати правову консультацію “не виходячи з дому”, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним номером 0800 213-103, або  звернутися до інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.   

Новини
18.12.2020
З 01 грудня 2020 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1769,00 гривень (Закон України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ). ...
Новини
02.12.2020
Оголошення про конкурс на заміщення вакантних посад: - начальник фінансового відділу Великомежиріцької сільської ради. - головний спеціаліст фінансового відділу Великомежиріцької сільської ради. - начальник відділу соціально-ку...
Новини
20.11.2020
ПОПЕРЕДЖЕННЯ про обов’язок подання депутатами Корецької районної ради VІІ скликання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні діяльності, пов’язаної з виконанням функцій д...
Новини
04.11.2020
Гощанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області інформує Упродовж 9 місяців 2020 року серед страхувальників відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Украї...
Розпорядження голови ради
26.10.2020
У К Р А Ї Н А КОРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА ( сьоме скликання) РОЗПОРЯДЖЕННЯ 26 жовтня 2020 року № 4...
Новини
26.10.2020
15 жовтня Корецька районна рада провела останнє засідання сесії, – і відійшла в історію. Сім скликань депутатів районної ради працювали над тим, аби Корецький район достойно виглядав на фоні області. Остання каденція депутатів від Кореччини теж...
Новини
22.10.2020
Конкурсна комісія для проведення конкурсу на посади керівників закладів освіти повідомляє, що відповідно до протоколу від 22.10.2020 № 3: переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади директора Сапожинського навчально-виховного комплексу «...
Новини
21.10.2020
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти району повідомляє, що відповідно до п.12 Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що належить до спільної власності т...
Рішення районної ради
15.10.2020
613. Про внесення змін до районної цільової програми розвитку професійно - технічної освіти на 2017-2020 роки. 614. Про внесення змін до рішення районної ради від 26 листопада 2015 року №4 «Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх...
Новини
08.10.2020
Гощанським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області проведено аналіз зареєстрованих випадків побутового травматизму серед застрахованих осіб по Гощанському та Корецькому районах....
прапор районної ради корецького району © 2016 - 2021 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело