273 26.08.2016

JadkivkaЗагальні відомості

• Адміністративний центр — село Жадківка.
  • Сільська рада утворена в 1940 році.
  • Населення ради: 1563 особи(станом на 2001 рік)
    • с. Жадківка
    • с. Старий Корець

АДРЕСА:  34705, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Жадківка, вул. Центральна, 16

ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-12-62

jhadk1
 ЯКУБЕЦЬ ІГОР РОСТИСЛАВОВИЧ

дата народження: 26.07.1969

jhadk2

МАРТИНЕНКО ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА

дата народження: 22.01.1974

с. Жадківка

Село Жадківка Корецького району розташоване на правому березі річки Корчик. Перші поселення людей на території заявилися дуже давно.

Місцеві дослідники біля села виявили 17 курганів. Два з них вже розкопано. Там виявлено досить - таки цікаві речі , знахідки історичного плану. Наприклад в урочищі Кемпе було знайдено поховання людини епохи бронзи. Виявлені також сокира і черпак . Після лабораторних досліджень ці знахідки датовано 3-2 тис. р. до нашої ери. Отже вже тоді тут у Жадківці проживали люди.

А перша письменна згадка про Жадківку датується 1790 роком.

Тоді біля м. Корець на правому березі річки Корчик розмістились окремі поселення , які були розкидані дуже рідко. Отже звідси і походить назва Жадківка, бо польське слово "Жадко" означає рідко, рідко розкидані хати.

Недалеко від с. Жадківка розміщені Старокорецькі хутори .За переказами людей біля 200 років тому ,на місці населених пунктів був ліс , який належав панові .Першими поселенцями були вільні селяни. Вони купували панський ліс. Вирубували його і на тих землях оселялися жити.

В 1920 році територія західних областей України відійшла до Польщі і вільне життя Жадківчан закінчилось .Кращі землі були забрані в селян і передані польським осадникам і попам. Польсько-шляхетська влада не дбала про розвиток культури і освіти - майже все населення було неписьменним .В селі не було навіть початкової школи.

17 вересня 1939 року з приходом радянських військ село було звільнено від іноземного гніту , а вже в жовтні 1939 року в Жадківці були створені перші органи Радянської влади.

В селі було відкрито початкову школу ,з’явилися перші комсомольці. Першими комсомольцями в селі були Дулюк Володимир Опанасович і Бистрицький Адам Хомович.

8 липня 1941 року с. Жадківку окупували фашистські загарбники. Більше десятка жителів села було забрано в Німеччину на примусові роботи. 1418 днів і ночей йшла війна.

Від Жадківської сільської ради на фронт пішли 174 жителі, не повернулись в село -74. Жителі села включились в боротьбу з ворогом. Жителями с. Жадківка гр. Бистрицьким Аврамом Хомовичем було в с. Зарів’я створено підпільну організацію. Підпільники проводили антифашистку агітацію розповсюджували листівки. Хоча А.Х. Бистрицького було вбито , односельці не забувають його .Його іменем названа одна із вулиць ,що зв’язує Жадківку з Корцем .Вулиця у м. Корець на якій жив і народився Аврам Бистрицький також носить його прізвище.

12 січня 1944 року село було звільнено. У вересня 1947 року в с. Жадківка , Зарів’я та на Старокорецьких хуторах почали організовувати колгоспи. Також було створено дві сільські ради: Жадківську і Старокорецьку. На території цих рад було три колгоспи. Держава надавала допомогу колгоспам. З 1949 року поданий час в колгоспами збудовано господарські приміщення , два магазини, два медичні пункти, клуб ,початкову і восьмирічну школи, бібліотеки. В 1956 році було завершено ліквідацію неписьменності.

с. Старий Корець

В письмових джерелах село Старий Корець згадується в 1790 роках, коли Україна була охоплена полум’ям визвольної боротьби. Надзвичайно в тяжких умовах віками жили селяни в період панської Польщі. Малоземелля ,злидні, голод, національний гніт ,приниження людської гідності - ось тягар ,який тяжів над старокорчанами. Наймацька торба передавалась від покоління до покоління ,батракування було постійним джерелом існування.

Убогість селян позначалась і на їх оселях. Більшість хат в селі мали солом’яні стріхи ,маленькі віконця, глиняні домівки .Дехто шукав своєї долі за межами своєї країни. 20 років селяни боролися за своє визволення з під ярма польських магнатів, їх мрії здійснилися в 1939 році..

Та не спав , не дрімав ворог. 8 липня 1941 року Старий Корець окупували фашистські загарбники. Вони знущалися з мирного населення. В боях за визволення нашого села відзначився 416 -й стрілецький полк - командир полку М.Я.Чертов. Від старокорчан країну захищали 96 чоловік з них не повернулись до рідних домівок 30. Десятого вересня 1947 року було створено колгоспи. В 1958 році с. Ст.Корець і с. Жадківку об’єднали в один колгосп під назвою "Перемога", який обробляв 3199 га землі.

В селі зробили дорогу з твердим покриттям ,збудували нову восьмирічну школу, клуб в якому стала працювати бібліотека.

В 2004 році збудовано нову Церкву , яка називається "Варварівська" на честь  людини яка похована на кладовищі і носила вона ім’я Варвари. Настоятель церкви отець Сергій .