148 11.05.2016

Brikivska

Загальні відомості

• Адміністративний центр — село Бриків.
  • Сільська рада утворена в 1947 році.
  • Територія ради: 35,467 км²
  • Населення ради: 1 726 осіб (станом на 2001 рік)
    • с. Бриків
    • с. Богданівка
    • с. Черниця

АДРЕСА:  34743, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Бриків, вул. Центральна, 33
ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-61-29

brik 1
 НЕГЛЯДЮК ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА

дата народження: 06.02.1969

освіта: Середня спеціальна

дата обрання: 09.11.2015

суб’єкт висування: самовисування

партійність: позапартійна

brik 2

КИРИЛЬЧУК ЛЮДМИЛА СТЕПАНІВНА

дата народження: 27.09.1976

освіта: Базова вища

дата обрання: 09.11.2015

партійність: позапартійна

БРИКІВ
Бриків –центр сільської ради розташований за 12 км від м. Корець.
Вперше село згадується в 1577 році. На території села у 1980 році було знайдено скарб із 340 римських монет. Від старожилів згадується, що колись тут були ліс, болото та вигін, де випасали худобу від Корецького монастиря, якому належала ця земля в ті часи. І тому цю місцевість називали „вибрики” – що і дало назву для села Бриків.
Після скасування кріпосного права у 1861 році в селі налічувалось вже 40 хат. Тут працювали кузня, млин, був вітряк і гребля. Панував на цій землі пан Потоцький. Він розділив землю між селянами та обклав їх великими податками.
У жовтні 1917 року було розгромлено маєток поміщика, а в січні 1918 року була проголошена Радянська влада. У 1919 році радянське будівництво зірвали польські інтервенти і петлюрівці.
З 20 –х років Польща господарювала в наших роках. У 1929 році було відкрито початкову школу, де навчались польською та українською мовами та вчителювали поляки.
Восени 1941 року німецькі окупанти заволоділи Бриковом. Захищати нашу вітчизну пішло 99 односельчан, 55 з яких загинуло.
У 1947 році було створено колгосп під назвою РСЧА. Першим головою був Янчук Ілля. У 1959 році колгосп об’єднався з селом Богданівка і головою був Глек М. У 1965 році колгосп було знову від’єднано від Богданівки і головою став Дулюк.
У 60-х роках відкрито клуб, хату-штольню, працювала сільська рада. Першим головою сільської ради був Савчук Степан.
Окрасою села є новозведений храм – Свято-Параскевська церква, яка збудована у 1996 році.

ЧЕРНИЦЯ
               В сиву давнину тут жило плем'я дулібів (волинян), яке займалось землеробством і скотарством .На початку ХІVстоліття  через феодальні міжусобиці Волинь потрапила під владу Литви ,а потім - після Люблінської унії 1569 року - під владу панівської Польщі.  Вперше село згадується у 1577 році. Важке було життя селян. Люди вмирали  від хвороби,  епідемії,  чуми. Вони     мріяли  про  щасливе    майбутнє   і   боролись  за  нього   .Настав  бурний   1917  рік.   В   селі Радянську владу було проголошено у січні 1918 року. У 1920 році через село проходили частини Першої Кінної Армії ,до якої вступали   місцеві жителі.
             Золотий вересень 1939 року став незабутнім початком нового життя. На території села черниця був організований навесні 1940 року колгосп. В якому нараховувалось близько 50 колгоспників. Першим головою    колгоспу    був Ковальчук  Віктор  Петрович . Першим комуністом   був  Орел  Зосим, який   працював   сільським головою. Загинув він від рук бандерівців у 1943 році
            Перший вчитель - Діхтярова Ольга Федорівна , яка з 1939 року працювала директором школи. Разом з нею працювали вчителі: Темнюк Єрофей, загинув під час окупації села, а Федір Полікарпович живе і працює у Львові. Сіницька Ольга Володимирівна - вчителька з Корця. Вона вела молодші класи і викладала математику у 5-6 класах.
Вільна земля стала давати багаті урожаї.
Громадян , які безпосередньо боролися з фашистами під час окупації ,не виявлено. Після визволення села в січні місяці 1944 року від   фашистів,   односельчанам   прийшлось   вести   боротьбу   проти  українських буржуазних націоналістів .Так в селі була організована спецгрупа , яка нараховувала 20 громадян села.
                   Настав довгожданий час перемоги. Наше село звільнили від фашистів 12   січня    1944   року.   У   звільненні   населеного   пункту приймала участь армія генерала Пухова.
                 Як вічна слава воїнам Радянської Вітчизни, які  віддали своє життя за наше щасливе майбутнє , виросли з української землі   обеліском. Є такий і в нашому селі . В дні всенародних свят приходять сюди школярі ,сиві ветерани , жителі села. Всі вони ідуть ,щоб вшанувати пам’ять про тих , хто не зможе радіти весняному сонцю , першим квітам ,веселому перегуку дітвори.

БОГДАНІВКА
За п'ять кілометрів на південь від траси Київ-Чоп розташовано по обидва боки річки Марухи притоки Корчика мальовниче село Богданівка Корецького району Рівненської області. Перша згадка про село відноситься до 1584 року. Оселю  заснував житель села Бриків Богдан. Колишня його назва - хутір  Богданів. Розташовувалося воно спочатку південніше від її й теперішнього села на пагорбах і складалося із кількох десятків хат. Поступово село розросталося і підходило ближче до річки. Належало воно Князям Корецьким, які володіли селом до 1651 року. У 1648 році було визволено від польського гніту селянсько - козацьким військом Богдана Хмельницького.
  За Андрусівським перемир'ям  1667 року село залишилося за  шляхетською Польщею. В другій половині 17 на початку 18 століттяселом володіли польські магнати, Яблонські, Лещинські, Молодецькі,Чарторийські, Потоцькі.
  У   1917 році у Богданівці було створено революційний комітет під головуванням   сільського   жителя   Сухого  Явтуха  Івановича. 21 лютого     1918     року село     було    окуповане    австро-німецькимивійськовими    частинами.    У    травні 1919  року Богунський, Таращанський , Новгород-Сіверський полки першої радянської дивізії під командуванням М.Щорса визволили м. Корець, Корецьку волость від окупантів.
  Та в серпні 1919 року волость знову була захоплена військами
поміщицької Польщі. У червні 1920 року підрозділи Першої Кінної
армії звільнили село, але бойові дії точилися далі, поляки перейшли у новий наступ і наприкінці вересня 1920 року знову окупували край.
   За Ризьким мирним договором Корецька волость залишилася ускладі Польщі.  Село  належало до  Корецької волості,  Ровенськогоповіту, Волинського воєводства.
  У 1938-1939 роках у селі підпільно збиралася молодь щосуботи у хаті Явтуха Івановича Сухого і читали заборонену українську пресу, яку привозив з Рівного студент богданівчанин Федір Леонтійович Лук'янчук. У 1940 році він був репресований , а в кінці 80-х реабілітований.
На той час у селі була чотирикласна школа ,де навчання велося польською і українською мовами. Торгівлею у Богданівні займалися сільські євреї.
17 вересня 1939 року у Богданівну увійшли радянські війська - Червона Армія. Було встановлено радянську владу.
Але надійшов 1941 рік. Почалася Велика Вітчизняна війна.
Під час війни в селі діяла група УПА .Станичним був Сухий Іван Явтухович - псевдо" Зелений". Проводили свої навчання у Хвоїні під селом , поставляли бойові групи продуктами Сухий І .Я. і з ним ще троє членів УПА були розстріляні партизанами Ковпака і поховані на кладовищі в селі Богданівка у липні 1943 року.
11 січня 1944 року війська 1-го Українського фронту звільнили село від німецько-фашистських загарбників.
Великою подією стало для села коли з’явився перший трактор.
                 Відкрито медичний заклад, заклади торгівлі. У 1972 -1975 роках коштами колгоспу було збудовано у селі цегельний завод, що у 1993 році перейшов у власність товариства „Ековід".
3 1991 року колгосп ім.Чапаєва реорганізовано у КСП  „Богданівське".
Зараз село Богданівка нараховує 254 двори. Має 639 жителів. Діє сільський  фельшерсько – акушерський пункт , продовольчий магазин , відділення зв'язку ,філіал Корецького ощадного банку, бібліотека , клуб, загальноосвітня школа І-ІІ ступеня.

---------