телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
1349 26.08.2016

CharalugЗагальні відомості

  • Орган місцевого самоврядування в Корецькому районі Рівненської області.
  • Адміністративний центр — село Харалуг.
  • Сільська рада утворена в 1948 році.
  • Територія ради: 14,643 км²
  • Населення ради: 424 особи (станом на 2001 рік)
  • Сільській раді підпорядковані населені пункти:
    • с. Харалуг
 
 
 
Сільська рада
 
АДРЕСА:  34723, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Харалуг, вул. Шкільна, 1
ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-54-40
E - MAIL: 
 
 
 
 
 
 
Керівництво сільської ради
------------------------------------------------------------------------------
 kharal1
 ФІЩУК НАДІЯ ІВАНІВНА
 
 посада:  Сільський голова

 дата народження: 12.06.1964

 освіта: Середня спеціальна

 дата обрання: 16.11.2015 

 суб’єкт висування: самовисування

 партійність: позапартійна

 
  
 
kharal2
 

  ФІЩУК ТЕТЯНА ЄВГЕНІЇВНА

 посада:  Секретар сільської ради

 дата народження: 01.08.1959

 освіта: Вища

 дата обрання: 16.11.2015 

 партійність: позапартійна

 
 
 
 
 
Історична довідка
------------------------------------------------------------------------------

Походження топоніма Харалуг

             Щодо цього є декілька гіпотез. Перша - ця назва взята від давньоруського слова "харва" - сітка для ловлі риби. Це слово було відоме на Україні до XVIст. Зважаючи на те, що і нині місцева річка багата на рибу, можна припустити, що в ті далекі часи рибальство тут було досить розвинене. :

             Тепер щодо іншої гіпотези. В слові  "Харалуг" вловлюється два слова "хара" і "луг".  Друге  слово  "луг"  нам  зрозуміле. Це місцевість в заплаві річки, яка проросла травою. А ось перше слово „хара".  Вчені-топоніміки давно помітили і звернули увагу на те, що в  слов'янських мовах існує спільність значення двох слів "ліс-гора". Сучасне слово гора, а в старослов'янській мові "хара" означає також "ліс". Такий збіг зберігся і в сербсько-хорватському лексиконі, а також в чеському і словацькому. Як бачимо, в старослов'янському лексиконі слово гора вимовлялось як "хара".

          Співставивши існуючу в слов'янських мовах спільність "значення" двох слів   "ліс-гора"   з   назвою   села  Харалуг,   можна  зробити висновок, що давньослов'янський синонім "гора-ліс" і є основою для назви поселення Харалуг, виникнувшого в ту далеку пору. Ця назва склалась, виходячи з оточуючого ландшафту місцевості у верхів'ї невеликої річки, коли на підвищених берегах проростав дрімучий ліс і знаходився примикаючий до річки луг.

           Ще одну, гіпотезу про походження назви села висунув відомий краєзнавець  Володимир  Світящук.   В   цій  місцевості   є  поклади болотних руд. Добування руди - справа дуже важка. Тому на цих роботах використовували полонених    степовиків - кіпчаків. Для зручності  й  легкості  вимовляння русичі  їх     стануть  називати „топчаками". Ці невільники з дня в день, з місяця в місяць копали знаходячись   у    болотній   рідині,    тягали   у   кошиках,    відрах, просушували руду. Невільників палило літнє сонце, прали осінні дощі, сікли зимові вітри, постійно атакували полчища кровожерних комах. Проклинати, лаяти цей луг степовики мали всі підстави. Десятки, сотні разів щодня вони повторювали "харальгна харалуг, харальгна харалуг” – „будь проклятий ти, залізний луг”. Це і дало підстави комусь з місцевих прозвати прибульців   "харалужниками"чи    "халалужниками".    Утворене    нове    слов'янське    слово    з татарською   основою   від   калмицького   "харальгна"   чи   "хала" і слов'янського "луг" і дасть спочатку назву урочищу Харалуг, а пізніше тут виникне поселення, яке й збереже за собою назву урочища.

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2021 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело