317 26.08.2016

MorozivkaЗагальні відомості

• Адміністративний центр — село Морозівка.
  • Сільська рада утворена в 1947 році.
  • Населення ради: 1345 осіб (станом на 2001 рік)
    • с. Морозівка
    • с. Голичівка

АДРЕСА:  34709, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Морозівка, вул. Шкільна, 10

ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-64-44

moroz1
 ГОШТА НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА

дата народження: 01.05.1959

дата обрання: 25.10.2015

суб’єкт висування: Корецька РО ПП "Конкретних справ"

moroz2

ДАНИЛЮК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

дата народження: 12.01.1962

освіта: Середня

Село Морозівка відоме з І629 року. Розташоване на тихо­плинній  річці Корчик за сім кілометрів від районного центру міста Корець, сполучено автодорогою.

Назва села походить від проживання в давні часи панів панів Морозових, В селі Морозівка є ще залишки маєтку панів Морозових, це вулиця Панська, яка на даний час перейменована на вулицю Чкалова. Залишився льох на садибі жителя села Приходька Адама Михайловича.

Радянська влада була проголошена в січні 1918 року. Селяни допомагали червоним кіннотникам, які проходили у 1920 році через село, транспортом, фуражем. За часів панування буржуазно-поміщицької Польщі у 1936 році населення села Морозівка вчинило масовий опір збирачам податків .

На фронтах Великої Вітчизняної війни з ворогом билися 144 жителі сіл Морозівка та Голичівка. З них 92 чоловіки загинуло, 55 нагороджені орденами та медалями СРСР, на їх честь споруджено обеліск "Слави".

На території сільської ради у 1947 році в Морозівці - було створено сільськогосподарську артіль Імені Ілліча. Дата засну­вання 25  жовтня 1947 року, голова колгоспу був Осіпчук Харитон Антонович, голова сільської ради - Максимчук Гаврило. Перші кол­госпники: Заремба Василь, Осіпчук Федір Сидорович, Ляшук Григорії Максимович , Черняк Андрій Федорович, Маркевич Оксент Максимович, Андрійчук Ганна Ігнатіївна, Дроботюк Флор Васильович та інші. Землі було 277 га ( орної -178 га, 20 га сінокосу, 40 га – вигонопасіння)

Село Морозівка - центр сільської ради, якому підпорядковане село Голичівка. Назва Голичівка походить від того що люди, які проживали в селі, називали голишами. Люди жили дуже бідно, торгува­ли глиною та іншими речами.

До революції у 1916 році в школі було 16 учнів, навчав їх один вчитель, який мав освіту 3 класи. В селі Голичівка сільсь­когосподарська артіль називалася ім. Щорса, заснована 25 жовтня 1947 року . Головою колгоспу був Капшук Павло Пархомович , головою сільської ради - Мельничук Петро Юхимович. Перші колгоспники: Мельничук Іван Петрович, Борисюк Петро Ничипорович, Бігунець Григорій Олексійович. Землі було всього 366 га, орної - 291 га , 46 га -сінокосу, 17 га - присадибних ділянок жителів села, 12 га - під будівлями

На даний час на території сіл Морозівка  та Голичівка працює Морозівську сільська рада. Населення – 1296 жителів. Населення в основному займається веденням особистого селянського господарства.

Діє Морозівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчаються 232 учні. Працює ФАП , сільський клуб, публічно-шкільна бібліотека, відділення зв’язку, приватний млин, два приватні магазини, кафе.