133 26.08.2016

RichkuЗагальні відомості

• Адміністративний центр — село Річки.
  • Сільська рада утворена в 1978 році.
  • Населення ради: 1547 осіб (станом на 2001 рік)
    • с. Річки
    • с. Копитів
    • с. Козак
    • с. Ганнівка
    • с. Річечино

АДРЕСА:  34745, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Річки, вул. Шевченка, 17

ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-63-24

rich1
 СУПРОНЧУК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ

дата народження: 12.01.1982

дата обрання: 16.11.2015

rich2

СУПРОНЧУК ІРИНА ВАЛЕРІЇВНА

дата народження: 11.03.1992

дата обрання: 16.11.2015

Село Ганнівка

Село Ганнівка було засновано на початку 19 століття. Колись в давню давнину дорога на Рівне проходила через село Ганнівка. Чумаки їхати цілими караванами волів, з Криму везли сіль. В одного чумака жінка звалась Ганна, їй сподобалось ця місцевість. Вони зупинились на відпочинок. Кругом був ліс, який належав панові Зеленському. Вони попросили в нього дозволу на освоєння землі і будівництво хати. І на честь першого жителя Ганни і назвали село Ганнівка.

Своєї землі ганнівці не мали, орендували в пана за що відробляли 3 дні на тиждень, так було до 1861 року. Після реформи кожен двір одержав по 12 десятин землі, а хто не робив то по 2 десятини . В с. Ганнівка була церковно-приходська школа, де навчались 2 роки: перший рік вчили азбуку, а другий рік - читати і писати.

Село Копитів

Точної дати створення села немає . Перша згадка про село Копитів відноситься до 1583 року.

Про назву села є легенда:

Кругом села був великий ліс. За словами поселенців у непрохідних болотах та лісах ховалась група грабіжників , які  грабували в людей велику рогату худобу, коні .Переправляючи через болотисту трясовину худоба гинула, її загинуло дуже багато, а при освоєнні землі викопували дуже багато копит, звідси і пішла назва Копитів.

В інших джерелах ми можемо зустріти , що слово Копитів пішло від слова ''копоть", що означає твердолобий-чоловік.

Копитівці займались землеробством, скотарством, ткацтвом.

В 50-х роках 19 століття в Копитові була мануфактура по виробництву сукна. В кінці 19 ст. в Копитові був млин В.Гижицького, ВІ913 році цей млин перейшов у власність М.Барабаша (працювало 10 робітників). Млин був дерев'яний 3- поверховий , опалювався дровами. Під час другої світової війни  був зруйнований.  Відбудували  млин у 40—50-роках за правління Володимира Ігоровича Бурлаки.

В 1910 році в селі Копитів Рівненського повіту Межирицької волості було 58 дворів, в яких проживало 318 жителів. Церкви своєї в селі не було.. Копитівчани були прихожанами церкви преподобної Параскеви (1881р) с.Даничів. Власну церкву Івано-Богословську збудували в 1991році.

Весною 1940 року було організовано колгосп ''Червоний Жовтень".

Копитів  - був центром Копитівської сільської ради ( входили села Ганнівка, Копитів, Річки, Козак, Річечино). Першим головою сільської ради  в с.Копитів був обраний Силюк Макар, секретарем Пшеничний Карпо.

Село Річки

Перша згадка про село належить до 1629 року.

Весною 1939 року організувався колгосп ім. Ворошилова. В післявоєнний період на території села Річки існували одноосібні господарства, які в 1947 році знову об'єдналися в колгосп ім. Ворошилова.