телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
1916 26.08.2016

 SamostrilyЗагальні відомості

  • Орган місцевого самоврядування в Корецькому районі Рівненської області.
  • Адміністративний центр — село Самостріли.
  • Сільська рада утворена в 1946 році.
  • Територія ради: 24,498 км²
  • Населення ради: 901 особа (станом на 2001 рік)
  • Сільській раді підпорядковані населені пункти:
    • с. Самостріли
    • с. Городище
 
 
 
Сільська рада
 
АДРЕСА:  34732, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Самостріли, вул. Центральна, 9
ТЕЛЕФОН: +380 3651 3-23-41
E - MAIL: 
 
 
 
Керівництво сільської ради
------------------------------------------------------------------------------
 samostr1
 КИРИЛЬЧУК ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
 
 посада:  Сільський голова

 дата народження: 21.04.1959

 освіта: Вища

 дата обрання: 10.11.2015 

 суб’єкт висування: самовисування

 партійність: позапартійний

  
samostr2
 

  ТИМОЩУК ГАЛИНА ІВАНІВНА

 посада:  Секретар сільської ради

 дата народження: 19.05.1962

 освіта: Середня спеціальна

 дата обрання: 10.11.2015 

 партійність: позапартійна

 
 
 
 
 
Історична довідка
------------------------------------------------------------------------------

              Там, де зараз знаходиться ветеринарна дільниця була перша початкова школа, яку ще звали „Білою школою”. У 1947 році відкрили так звану школу „ Червону школу”, а по іншому її називали „Прогресивка". В школі було 6 класів. І ось тоді розпочинається трудова діяльність, однієї з найперших вчителів нашого села Галини Олександрівни Черниш. Вчителька, яка приїхала в наше село з Житомирщини, була першим директором школи. В той час тут працювали: Артемчук Михайло Андрійович, Голубенко Семен Васильович, Овденко Анастасія Гнатівна, Радіонов Микола, Геденач Ганна Кіндратівна. Історія школи частково переплітається з історією УПА.

              Криївки були в районі сучасної ветдільниці і медпункту. Пригадується такий випадок, коли зв'язкова УПА розклеювала листівки (Забужко Галина). Зразу ж в село прибув співробітник КГБ Білоусов . Для Г.О. Черниш було зроблено зауваження, що вона працює з бандерівцями. Вчителька попереджувала Галину 3., не робити цього. Часи були досить важкі. Слід відмітити, що ні один вчитель не постраждав від рук бандерівців.

             В цей час історія тісно переплітає долі різних людей. Сім'я Поліщуків проживає на квартирі у Антоніни Гроуд, яка була першою головою сільської ради. Антоніна мала чоловіка чеха, у неї було дві дочки: Аллу і Вікторію. (Пізніше вона виїхала в Чернігів до дочки Вікторії). Чоловіка забрали бандерівці і він вже не повернувся додому. В той час коли Антоніні приходилося пригощати секретаря райкому, на горищі була криївка бандерівців. Для того, щоб вижити потрібно було співробітничати на два фронти. Складна і важка ситуація. Нам легко зараз говорити про це. Та хто може судити нашу історію. Можливо завдяки цим людям у Самострілах не було вбито жодного вчителя. Погрожували Ганні Кіндратівні. Запитували чи всіх вже навчила. На що вона відповідала, що багато нерозумних ще залишилося. Загинула лише одна комсомолка, яка проживала на хуторі. ?

            На криївки часто здійснювалися набіги зі сторони влади. Запальними шашками проводилося знищення криївок, всіх тих, що знаходилися там. Загиблих хоронили по ночах. Селянам доводилося годувати всіх.

         На місці колишнього медпункту була хата Забужко Івана, котрого було вислано в Сибір. Поговоримо про перших голів колгоспу. Ними був Жигадло, який проживав на колонії в Користі, пізніше - Чирко Василь Кіндратович, потім Наконечний. Пізніше голови колгоспу змінювалися дуже часто, майже через кожні 3 роки. В колгоспі переважала ручна праця, в основному спеціалізація: вирощення цукрових буряків.

    Колгосп допомагав школі в привезенні дров, виділяв машину. Пізніше школярі почали виконувати норми на сільськогосподарських роботах.

          Доля Самостріл тісно переплітається з долею Левицького. Ця людина брала участь у першій світовій війні. Після війни він залишився без ноги. Він багато розповідав односельчанам про ці часи.

          Поліщук О.В. приїхав в Самостріли „з-за кордону" Хмельницької області - Клепачів. Про голод 1933 році він пам'ятає. Йому в той час було 7 років. Мати посилала зривати липові бруньочки, щоб замісити, хоч якесь тісто. Діти часто їли ці бруньки просто з дерева, батьки не дозволяли це робити. Про те вони змогли вижити.

        Для того, щоб тримати народ в покорі створено державну монополія на хліб. Вижити було легше тим, хто був у комбідах, комітетах бідноти. Вони часто забирали у селян останній стакан квасолі. Все, щоб дати людям зрозуміти, на чиїй стороні сила.

          Наш український народ, на своїх родючих землях, пережив страшні голодні роки у 1922 році, у 1932-1933 році, у 1947 році

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2021 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело