телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
380 12.09.2016

            1У Корці та у Великих Межирічах 5 вересня в рамках проекту Пульс «Децентралізаційний марафон» обговорили перспективу створення об’єднаних громад.

            Засідання відбулись під керівництвом координатора Офісу реформ Руслана Сивого, за участю голови Корецької райдержадміністрації Сергія Чернія, голови Корецької районної ради Ігоря Хоменчука, консультантів Офісу реформ, міського, сільських голів,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

            У Корецькому районі згідно з перспективним планом має бути створено дві громади –  Корецька міська та Великомежиріцька ОТГ.

            За перспективним планом до Корецької  міської громади мають увійти 18 сільських та міська ради.

            Фахівці з питань децентралізації головам сільських рад та депутатам детально розповіли про процес створення ОТГ та наповнення і планування бюджету в умовах самостійності. Консультант з питань бюджету АМУ Людмила Кушнер наголосила, що громада після об’єднання отримує освітню та медичну субвенції. Є ще субвенція розвитку, але щоб її отримати потрібно скласти план соціально-економічного розвитку та підготувати ряд проектів.

            Фахівці переконані – Корецька громада має перспективу стати однією з найпотужніших на Рівненщині.

            Однак, як повідомила міський голова Корця Людмила Дмитрук – сільські ради, які межують з містом призупинили своє попереднє рішення про об’єднання до грудня цього року, і вирішили ще подумати у якому форматі об’єднатися. Відтак місто Корець об’єднатися з іншими сільськими радами нині не може, адже немає спільної межі, а це один з головних чинників для утворення ОТГ.

            До Великомежиріцької громади має увійти 7 сільських рад – Великомежиріцька, Невірківська, Іванівська, Самострілівська, Світанівська, Стовпинська, Щекичинська.  Однак тут люди не поспішають створювати громаду, вагаються і ще обдумують інші варіанти об’єднання.

            Сільським головам та активістам  консультанти  роз’яснили  основні засади реформи децентралізації.  Присутні цікавилися, як  в умовах реформи фінансуватиметься освіта, зокрема інтернатні заклади, та до якого бюджету надходитиме акцизний збір від реалізації  нафтопродуктів.

            Консультанти переконані – нині ситуація вимагає донесення об’єктивної інформації до всіх учасників об’єднання. Однак вже цьогоріч Великомежиріцька громада об’єднатися не встигне.

Прес-служба Корецької РДА

IMG 3344

IMG 3360

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело