телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
690 23.09.2016

        1Історичний прозовий роман «Полиновий смак волі» презентовано на Кореччині. Відбувся захід у п’ятницю, 16 вересня, у приміщенні дитячої школи мистецтв. У романі оповідається про героїчне й трагічне життя випускниці тодішнього педучилища, а нині Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Тетяни Кочерги (Чайки), яка воювала в УПА. Події, описані у творі, відбувалися на корецькій землі.

Автор роману – Борис Пономаренко, уродженець Черкащини, народний депутат України двох скликань, директор Міжнародного благодійного фонду національного пам'яті України, один із очільників Черкаського земляцтва у Києві, поет. Його роман – перший серйозний прозовий твір. Йдеться у ньому про реальних людей, яких із автором звела доля. Головна героїня роману – Тетяна Григорівна Кочерга, псевдо – Чайка. Дівчина народилася на Звенигородщині, виросла в селі Козацькому, а в 1939 році була направлена на роботу в Крилівську школу на Кореччині, де включилася у визвольні змагання за волю України. У романі йдеться про боротьбу загонів УПА з німецькими окупантами, тяжкі втрати молодих повстанців, які жили, кохали, терпіли тортури, сталінські суди, сибірські табори, але не втрачали віри в омріяну волю та власну Українську державу.

 

– Ця боротьба продовжується й сьогодні. Онук побратима Чайки Олег Ясенчук брав участь у звільненні Маріуполя, захищав Мар’янку і нещодавно повернувся додому, – зазначив автор книги Борис Йосипович. – Саме описом боротьби нащадків Григорія Кочерги та Леоніда Буткевича-Ясенчука завершується роман.2

Про ті містичні обставини, завдяки яким розкидані злою волею тоталітарної машини люди таки знайшли одне одного через багато років, і про те, як ці події вилилися на сторінки роману, розповіли побратими Бориса Йосиповича.

Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, лауреат премії ім. А. Малишка, лауреат премії Павла Тичини Віктор Женченко повідав, що до рук автора потрапили записи у щоденник самого Леоніда Буткевича-Ясенчука. Перечитавши ці записки, Борис Йосипович вирішив написати книгу. Також автор відвідав Кореччину і пройшов стежками, якими за життя ходили герої роману. Записи, які стали основою книги, передав син одного із героїв роману Юрій Ясенчук.

Приємний сюрприз чекав і на Бориса Пономаренка та інших гостей гостинного краю — Кореччини – виступ під час презентації книги аматорського чоловічого квартету «Ясени». Віталій Сидорчук, Валерій Васильчук, Сергій Страшевський та Володимир Данилюк патріотичними музичними композиціями подарували присутнім піднесений настрій та незабутні враження. Гучні оплески та щирі посмішки – найвища винагорода для корецьких музикантів.

Борис Пономаренко щиро подякував усім, хто допоміг йому видати книгу, хто прийшов на презентацію. У свою чергу голова РДА Сергій Черній та заступник голови райради Віктор Дулюк подякували Борису Йосиповичу та його побратимам за їхній внесок у цю важливу роботу. І що мешканці Кореччини тепер мають змогу взяти до рук книгу і у головних персонажах впізнати своїх земляків, знайомих та товаришів.

            Автор сподівається. що український читач не буде байдужий до описаних подій, бо боротьба за нашу гірку полинову волю, за наше майбутнє триває...

            Після презентації твору у Корці делегація поціновувачів українського слова відправилася до Козака, де у знак вшанування світлої пам’яті було покладено квіти на могилу Натки Бойчук. А згодом відбулася презентація книги «Полиновий смак волі» у Крилові.

Іванна ГОТЛІБ

 

 

 

3

IMG 3418

IMG 3446

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело