телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
256 28.11.2016
1«Стань! Зупинись! Схили чоло, людино.
Пам’ятай тих, хто в тяжку годину
катами знищені були,
голодну смерть і муки прийняли…»
Саме ці слова викарбувані на пам’ятному знаку жертвам політичних репресій та голодомору у Корці. Автором рядків стала місцева поетеса Марія Денисюк.
У День пам’яті жертв голодоморів, 26 листопада, у Корці хвилиною мовчання та запаленням свічок вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні. На мітинг-реквієм зібралися представники районної та місцевої влади, державних установ, навчальних закладів, громадських організацій та жителі міста.

Розпочався захід з поминальної літії за померлими від голодоморів, яку відслужив благочинний Корецького благочиння УПЦ КП, настоятель Свято-Воскресенської церкви протоієрей Іван Мациканич.2

                    Щороку в останню суботу листопада Україна в жалобі схиляє голови перед нашими співвітчизниками. У цей скорботний день, ми згадуємо трагедію вселенського масштабу, геноцид українського народу. На своєму історичному шляху наш народ, зазнав чимало випробувань, однак те що випало на його долю у мирний час затьмарило своєю жахливістю. Держава втратила мільйони кращих синів, дочок, хліборобів, учених, творчу інтелігенцію. Спільний біль, пам'ять, обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й майбутнього. Хай же пам'ять про загиблих, згуртує нас живих, додасть сил, волі, мужності, наснаги, для зміцнення нашої держави, розвитку демократії, вільного життя кожного українця, зазначив під час виступу в. о голови райдержадміністрації Володимир Кулик.

Зі словами скорботи до присутніх також звернулися голова районної ради Ігор Хоменчук, в. о голови міської ради Олена Ясковець, місцева поетеса Марія Денисюк.

У кінці заходу корчани вшанували пам'ять жертв геноциду загальнонаціональною хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знаку. Також кожен свідомий українець запалив свічку, не лише в пам'ять жертв голодних років, але й в знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи голоду й терору. На завершення учасники мітингу виконали пісню «Боже великий єдиний, нам Україну храни».

Інна ПРИШВА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело