телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
226 29.12.2016

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли у свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

IMG 9339По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Цього року пластуни п'ятнадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

–                    Цьогоріч вогонь на Рівненщину привіз від родоначальників цієї акції – австрійських скаутів – наш представник Юрій Семенюк, який передав його нам на Кореччину, – зазначив Юрій Новак, пластовий впорядник. – Тепер ми розповсюджуємо вогонь по всій області, мають бажання прийняти цей святий вогонь і наші пластуни-друзі із сусіднього Новоград-Волинського району, що на Житомирщині.

Отож 29 грудня головницькі пластуни разом із Юрієм Володимировичем побували у відділі освіти Корецької РДА, у Корецькій міській раді, у Корецькій райраді, у секторі культури Корецької РДА, у КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля», у дитячій школі мистецтв та передали Вифлеємський вогонь корчанам.

Від щирого серця пластуни дякують підтримці районної влади. Адже із районного бюджету на спорядження пластунів було виділено 30 тисяч гривень.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Дмитро АНТОНЮК

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело