телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
251 10.03.2017

           Тарас  Шевченко для кожного українця є не просто талановитим поетом і художником, а насамперед національним пророком та великим патріотом свого народу. Чи не в кожному рядку його «Кобзаря» звучить заклик любити власну землю. І хоч минуло понад двоє століть від дня народження митця, але значущість поета та його пророчих слів абсолютно не зменшилася. 9 березня, у День народження Великого Кобзаря, у центрі міста Корця,біля пам’ятника Кобзареві, аби віддати шану його таланту та величі духу зібралися голова райдержадміністрації Сергій Черній, голова районної ради Ігор Хоменчук, міський голова Людмила Дмитрук, представники громадських організацій, керівники підприємств та установ, громадськість та молодь.

            9 bereznyaКерівники району  та міста виступили із вітальним словом та разом із громадою взяли участь у покладанні квітів до підніжжя пам’ятника поету.
            – Сьогодні минає 203-тя  річниця від Дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я Тараса Григоровича невіддільно пов’язане з Україною, у ньому наша історія, наші мрії та надії.  Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя, і не даремно. У кожній українській оселі є Шевченківський Кобзар, який вчать на пам'ять, по якому вчаться читати. Шевченко не був політиком, проте на його ідеях виховувалися і виховуються громадські організації, народ у цілому; він не був полководцем, але його слово мобілізувало і мобілізує мільйони українців до боротьби за власні права, свободу та людську гідність, сповнені любов’ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним.  З натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна знову змушена відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність. Крізь віки звертається до нас Великий Кобзар «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила. І воля святая!», – зауважив голова РДА Сергій Черній.
       У ході урочистого заходу продекламувала вірш «Подражаніє 11 псалму» Тараса Шевченка Оксана Дзюба із села Новий Корець,  переможниця районного конкурсу та учасниця обласного конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає»,  на якому відзначена подякою Рівненського об’єднаного Всеукраїнського товариства «Просвіта». У виконанні Миколи Кушніра для усіх присутніх звучала пісня «Не спи, моя рідна земля» та прозвучав Гімн України під музичний супровід міського комунального духового оркестру під керівництвом Володимира Опанасюка.

Інна ПРИШВА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело