телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
274 19.07.2017

            Івана Купала одне з найпоетичніших свят українського обрядового календаря. Оспіване поетами і художниками, воно дарує відчуття феєричної казки, що раптом стала реальністю.

            За народним повір’ям, цього днятрави й квіти набирають найбільшої лікувальної сили, а опівночі розквітає папороть.Учасники фестивалю повністю поринули в атмосферу слов’янського свята: удень, просто неба, на галявинах біля річки відбувалося театралізоване фольклорне дійство «У Петрівку на Поліссі», купальська феєрія «Ой пливи, вінок…» .

IMG 7790Із святом корчан і гостей краю привітали голова РДА Сергій Черній, голова районної ради Ігор Хоменчук, міський голова Людмила Дмитрук, заступник голови Рівненської адміністрації Ігор Тимошенко, віце-староста Люблінського повіту Республіки Польщі Роберт Вуйчек, виконуючий обов’язки Рівненського міського голови Сергій Паладійчук. Уперше на Кореччину завітали делегація і творчі колективи Луганської області на чолі з головою Новоайдарської РДА Віктором Сергієнком і першим заступником Білокуракинської РДА Сергієм Щебетенком.    

Ігор Федорович привітав усіх із святом апостолів Петра й Павла та з відкриттям щорічного обласного фестивалю,побажав усім учасникам дійства миру, добра, благополуччя, веселого настрою.

–  З року в рік фольклорний фестиваль запрошує у наше місто гарні фольклорні колективи, які славляться своїм неповторним колоритом, своєю фольклорною різнобарвністю. Дякую колективу, який приїхав із Луганської області. Це говорить про те, що наша Україна єдина, ціла, неподільна. Усім бажаю віри, надії, любові, нехай у наших серцях завжди панує доброта, щедрість, милосердя, а у наших домівках, у наших селах і містах, у нашій державі Україні – мир, – наголосила міський голова Людмила Миколаївна.

–  Заходи, фундаментом яких є традиції українського народу, об’єднують людей. Тим самим ми будуємо творчі місточки між нашими регіонами для подальшої співпраці. Бажаю вам миру, добра, неухильної віри у те, що ми як єдиний народ подолаємо всі ці тимчасові труднощі й усе у нас буде добре, – зазначив Сергій Щебетенко, передаючи корчанам подарунки від Луганської землі: коровай – це душа Луганщини, рушник – дорога між Рівненщиною і Луганщиною,  символічний байбак – символ Луганщини.

Роберт Вуйчик подякував за гостинність, запрошення на свято і висловив сподівання, що ми будемо без кордонів їздити один до одного в гості.

           IMG 7728 Як зауважив Віктор Сергієнко, коли звучить музика і лунає пісня, тоді гармати замовкають. Учасники дійства мали змогу переглянути виступи найкращих аматорських колективів  з Луганської, Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Львівської областей та із Республіки Польщі. Також на гостей чекала естрадна програмаза участю окремих виконавців,місцевого рок-гурту «Земля Мерцани», народні гуляння і святкове  «Fire show».  

На фестивалі діяла  ярмарка розваг, де усі бажаючі могли поплавати на човнах від завідуючого мисливським господарством району Миколи Туровича і покататися верхи на конях, якими опікується приватний підприємець Петро Базилевський із села Старий Корець. Для молоді й малечі працювали святкові атракціони з міста Новоград-Волинського, майстер сучасного мистецтва Вікторія Дорбзеховська найкреативнішим модникам і модницям запропонувала боді-арт (малюнок на обличчі), а для сильних і сміливих проходили козацькі забави.      

Родзинкою свята стала презентація садиб «Гостинна Кореччина запрошує», де господині частували святковими місцевими стравами, та робота містечка ремесел, тут свої доробки презентували кращі майстри декоративно-ужиткового мистецтва з усієї області.       Усі небайдужі мали можливість долучитися до благодійної акції по збору коштів на спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні й учасникам АТО.

            Свято пройшло, а хороші спогади і враження ще надовго залишаться в пам’яті корчан і гостей краю. 

Ганна СОЛОНІНКО

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело