телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
366 12.09.2017

Минулих вихідних, 9-10 вересня, відбулося відзначення Днів польської культури у Корці. До нас прибула  делегація із міста Бихави на чолі зі старостою Люблінського повіту Павелом Пікулою та мером Бихави Янушем Урбаном.

DSC 0026У суботу відбувся Міжнародний юнацький турнір з футболу, присвячений Дню фізичної культури в Україні й у рамках святкування Днів Польської культури. На жаль, команда футболістів з міста Бихави до Корця не доїхала у зв’язку з проблемами на кордоні. Та все ж турнір відбувся. Участь взяли футбольні команди Корецького й Гощанського районів. Переможців привітали голова Корецької РДА Сергій Черній, голова районної ради Ігор Хоменчук та голова Гощанської  районної ради Олександр Поліщук.

Неділя розпочалася із молитви у костелі Святого Антонія. Відслужили молебни за злагоду польсько-українських родин і за  мир в Україні, за упокій польських  воїнів, полеглих у 1920 році.

Уприміщенні Корецького районного історичного музею пройшло засідання круглого столу на тему «Соціально-економічний і культурний розвиток Кореччини у першій половині ХХ ст». Опісля усі бажаючі мали змогу відвідати виставку-продаж ткалі із Березнівського району Галини Логощук.

Головною подією заходу став фестиваль на березі мальовничого Корчика, який зібрав чимало глядачів. Національні  гімни двох дружніх держав, України і Польщі, прозвучали у  виконанні духового оркестру районного будинку культури.

До мешканців і гостей свята з вітальним словом звернулися представники влади Корецького району і Люблінського повіту: голова Корецької РДА Сергій Черній, голова районної ради Ігор Хоменчук, міський голова Людмила Дмитрук, голова благодійної організації товариства польської культури «Кореччина» Борис Дицяк, староста Люблінського повіту Республіки Польщі Павел Пікула, мер Бихави Януш Урбан.

– Сьогодні місто Корець є центром Польської культури. 26 років тому Польща першою країною у світі визнала незалежність України. Співпраця між нашими народами з кожним роком стає міцнішою і вагомішою як в економічному, так  і в духовному планах. Партнерство будується на засадах добросусідства й довіри один до одного, бо ж прагнемо мати єдину дружню європейську родину, – зазначив Сергій Олександрович.

– Сподіваюся, сьогоднішній фестиваль стане традиційним. Він покликаний ще більше зміцнювати дружні відносини між нашими народами. Сердечно вітаю усіх присутніх із сьогоднішнім святом і зичу щонайкращих гараздів, миру, добра, благополуччя, міцного здоров’я, щастя і процвітання нашим народам, – звернувся до присутніх Ігор Федорович.

DSC 0051– Дуже приємно, що тут, у Корці, у місті-побратимі, виникла ідея організувати Дні польської культури. Кажуть, що наше воєводство – це місце, де сходяться три культури: польська, українська й лемківська. Нам дуже близька українська культура, а цей фестиваль, виступи колективів з нашого повіту, допоможуть корчанам краще пізнати нашу, – наголосив Павел Пікула.

Як зазначив Борис Дицяк, наші народи, польський і український, – слов’яни, християни. Нам нічого ділити. Два автомобілі швидкої допомоги й пожежний автомобіль, які подарувала корчанам польська сторона, – заслуга влади Люблінського повіту.

– Сьогоднішній захід є продовженням підписаного в 2011 році договору між містами-побратимами Бихавою і Корцем. Неодноразово наші колективи брали участь у фольклорних заходах Республіки Польщі, а польські – у нас. Сьогоднішній фестиваль не відбувається з якихось політичних причин, жодна політична партія сьогодні тут не виступає. Ми проводимо свято як дружні братні народи. Хочу, щоб і надалі панували мир, спокій між нашими країнами, – наголосила міський голова Людмила Миколаївна.

– Наша співпраця триває уже декілька років. Повірте, що у Бихаві ви маєте дуже багато друзів. Сподіваюсь, що у майбутньому ми будемо ще краще розвивати культурні й економічні відносини, зробимо все для того, щоб наша співпраця давала гарні плоди, якими зможуть користуватися наші громадяни. Потрібно давати одне одному те, що маємо найкращого, – підсумував Януш Урбан.

Гарний настрій і чудові музичні композиції гостям фестивалю подарували талановиті виконавці української і польської сцени: народний аматорський ансамбль української пісні «Серпанок», представники Полонійно-наукового, культурного товариства ім. св.Антонія  у Корці, фольклорний ансамбль «Слов’янкі» та капела «Глусков’янькі» із Республіки Польщі, зразковий танцювальний колектив «Шанс» Корецького районного будинку культури, ансамбль «Файні молодички»  із Житомирщини, народний   аматорський   камерний   хор ДШМ, народний аматорський вокальний жіночий ансамбль ДШМ у супроводі інструментального ансамблю «Амбітус», улюблений кантрі-співак Польщі Артур Сухожебрскі, а виступ аматорського чоловічого квартету «Ясени» змусив наших гостей із сусідньої країни піти у веселий танок.

Родзинкою свята стали смачні національні польські страви: грохувка, бігос, піроги (вареники), що приготували польські кухарі з допомогою учнів  Корецького ВПУ-24.

DSC 0099

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело