телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
295 01.12.2017

28 листопада відбулася нарада щодо підтримки і винесення на сесію звернення працівників лісового господарства ДП «Рівненський лісгосп» в особах Миколи Брускаля (голови профспілкової організації ДП «Рівненський лісгосп»),Павла Глюзи (лісничого Корецького лісництва), яку провів голова районної ради Ігор Хоменчук.

IMG 9742Обурення лісівників викликало схвалення Кабміном Стратегії реформування лісового господарства України. Вони вважають,що це прямий шлях до приватизації лісів і ліквідації державних лісгоспів. Лісівники вимагають скасування рішення Кабміну про схвалення Стратегії, відмови від ідеї приватизації лісів або передачу їх у концесію. А також вони виступають за виведення лісового господарства з-під координації АПК і за пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України.

Збори профспілкового активу ДП «Рівненський лісгосп» просять підтримати позицію працівників лісового господарства щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління,належного фінансового забезпечення підприємств, забезпечення можливостей для подальшого розвитку.

З цією метою просять звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з вимогами:

1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».

2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами та всіма зацікавленими сторонами з подальшим доопрацюванням, широким обговоренням в суспільстві й узгодженням з галузевою профспілкою.

3. Беззаперечно відмовитися від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.

4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію.

5. Відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік у сумі не менше 730 млн. грн., що складає 30% від потреби; при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020

«Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства» в обсязі 25 млн. грн.

6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів з метою фінансового врегулювання діяльності галузі й створення Лісового фінансового фонду.

7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України, виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України.

8. При прийнятті Закону України «ПроДержавний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.

9. Терміново внести зміни до Державних санітарних правил у лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

10. Ввести єдиний електронний облік деревини для всіх постійних лісокористувачів.

11. Врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства, мінімізацію негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі.

12. Розглянути на засіданні Кабінету Мінстрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини», підтриманий Громадською Радою Державного Агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року.

13. Переглянути Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.

14. Прискорити призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.

 
 
 
прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело