телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
375 26.01.2018

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.

Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

1У понеділок відбулися урочистості, присвячений цій події, на кордоні з Рівненською та Житомирською  областями, Корецьким та Новоград-Волинським районами.

            Участь у заході цьогоріч взяли голова  Корецької РДА Сергій Черній, заступник голови Корецької районної ради Віктор Дулюк, голова Новоград-Волинської районної ради Дмитро Рудницький, перший заступник Новоград-Волинської РДА Наталія Даниленко, працівники Корецької та Новоград-Волинської районних адміністрацій і райрад, міських рад, громадських організацій, жителі районів.

Прозвучав гімн України. Затим представники влади обох районів обмінялися короваями.  Під час святкового заходу перший заступник голови Новоград-Волинської РДА Наталія Даниленко урочисто передала естафету акції «Рушник єдності» представникам Корецького району. Тепер 10-метровий рушник подорожуватиме Корецьким районом, збираючи на своєму полотні різнокольорові вишивки. Також керівники Новоград-Волинського району презентували нашим очільникам «Рушник миру», вишитий дитячими руками. На Звягельщині акція стартувала 1 червня минулого року, в День захисту дітей, і завершилась нещодавно.

2У своїх виступах голови та заступники районних рад щиро вітали зі святом Соборності України. Кожен мав можливість висловити свою думку стосовно об’єднання українського народу і його впливу на політику держави.

–        Український народ відзначає величну дату своєї  історії – День Соборності України.

Сьогодні 99-та річниця проголошення Акта 3луки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919) і 100-та річниця прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (1918), який проголошував Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

Ця подія втілила у життя надії і сподівання українського народу на розбудову Соборної України, стала основою для відродження незалежної, демократичної держави та утвердженням  національної ідеї. Тож творімо свою сім’ю такою, якою нам хочеться її бачити, будуймо свій дім таким,  яким ми собі його уявляємо, розбудовуймо Україну такою, про яку мріємо, у якій мають жити наші діти. Нехай  наша спільна діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Нехай віра в краще майбуття буде незгасною і ніколи не покидає нас почуття відповідальності за долю України-матері, вільне, щасливе і заможне життя її громадян. У День Соборності та Свободи України бажаю вам добра, щастя, здоров'я, наснаги. Всім нам миру та злагоди, – зазначив голова райдержадміністрації Сергій Черній.

3Про визначні події в історії України, важливість незалежності, єдності, свободи українського народу розповів заступник голови райради Віктор Дулюк.

Окрасою урочистого заходу стали виступи народного аматорського духового оркестру КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля» Корецької районної ради (керівник духового оркестру – Володимир Опанасюк, підполковник у відставці, ветеран Збройних сил України), народного аматорського  ансамблю «Чарівниці» будинку культури с. Пилиповичі  (художній керівник – заслужений працівник культури України Валерій Примак).

Завершилося зібрання ланцюгом єднання. Усі присутні взялися за руки та розгорнули державний стяг. Саме таким чином було символічно відтворено об’єднання Сходу та Заходу – Рівненської та Житомирської  областей.

У Корці на центральній міській площі сотні корчан долучилися до символічної акції, яку ініціювала Корецька міська рада, – «Живий ланцюг Соборності».

4У заході взяли участь міський голова Людмила Дмитрук, голова райдержадміністрації Сергій Черній, заступник голови райради Віктор Дулюк, голова районної організації ветеранів Володимир Шевченко, благочинний Корецького благочиння УПЦ КП, настоятель Свято-Воскресенської церкви протоієрей Іван Мациканич.

–  22 січня 1919 року Київ майорів жовто-блакитними прапорами,  у церквах відбувалися богослужіння, а уже опівдні на Софійському майдані зібралося народне віче, саме тут було проголошено Акт Злуки, об’єднання Української Народної і Західно-Української Народних Республік, які постали на території нашої України. Це був політичний і юридичний акт. А ось єдності в керівництві об’єднаної держави не було. Знову українські землі були захоплені поляками, Московією, Австро-Угорщиною, румунами. Ідея соборності народилася ще за часів об’єднання давньоруских земель навколо князівського престолу в місті Києві. Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик – це не повний список історичних постатей, які прагнули її практичного втілення.

5Учасники національно-визвольної боротьби, дисиденти… Вони мріяли про соборну незалежну Україну. Скільки було пролито крові, скільки було віддано життів за нашу незалежність! Сьогодні хочу згадати героїв Небесної Сотні. Минуло чотири роки, як були вбиті перші борці за краще майбутнє: Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький. Саме сьогодні хочеться згадати і січень 1990 року, коли відбулася найбільша вулична акція Центральної і Східної Європи – живий ланцюг, який створили українці, об’єднали два берега Дніпра,  – підкреслила Людмила Миколаївна.

Молитву за мир, злагоду, процвітання України прочитав отець Іван Мациканич.

На завершення учасники заходу розгорнули 80-ти метровий прапор України.

Інна ПРИШВА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело