телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
305 26.02.2018

         15 лютого 1989 року. Це дата виведення радянських військ з Афганістану. Так закінчувалася чужа війна, у якій полягли й зникли безвісти тисячі українців. Без синів залишилися нещасні матері, без чоловіків – загорьовані вдови. На надгробках воїнів-інтернаціоналістів, що не повернулися з афганського пекла, тоді сухо значилося: «Загинув при виконанні службового обов’язку». Обов’язку, який обпалив молодість зовсім юним хлопцям. Обов’язку, який перекреслив життя, переінакшив надії, плани, понівечив тіла і долі. Обов’язку, який і до нині закарбувався гіркими спогадами в пам’яті людей. Саме цього дня понад сотню корчан зібралися біля меморіального комплексу «Україно! Ми вірні сини твої!», присвяченого пам’яті загиблих воїнів Кореччини при виконанні військового обов’язку у Республіці Афганістан, аби вшанувати полеглих співвітчизників та висловити вдячність живим ветеранам за їхній подвиг.

1

На урочистий захід завітали керівники району, міста, афганці, члени їх родин, педагоги, учні, громадськість.

         Щирими словами дякували за подвиг учасникам війн на території інших держав заступник голова РДА Олександр Сухий, керівник апарату районної ради Василь Олашин, міський голова Людмила Дмитрук, заступник міського голови, голова Корецької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Маркевич, голова Корецької районної ради ветеранів Володимир Шевченко, виконувач обов’язків військового комісара в Рівненській області Юрій Дем’янчук.

Грамотами Корецької райдержадміністрації та районної ради за активну участь у роботі районної організації Української спілки ветеранів Афганістану та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагороджені Віктор Петрович Качановський, Федір Дмитрович Ващенко, Ігор Іванович Дехтярчук, Володимир Григорович Степанюк.

         Грамоти Корецької міської ради отримали Микола Олександрович Дмитрук, Святослав Іларіонович Музичук.

         Від імені Української спілки ветеранів Афганістану за вагомий і особистий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди 29-ої річниці виведення військ з Афганістану нагороджений «Почесною грамотою» Ігор Іванович Кушнір, медаллю «За звитягу» – Юрій Степанович Браценюк.

Музичний супровід заходу здійснював народний аматорський духовий оркестр під керівництвом Володимира Опанасюка, учні НВК «Школа І-ІІ ступенів-Ліцей» продекламували вірші й виголосили слова скорботи.

Насамкінець всі учасники мітингу схилили голови в хвилині мовчання, щоб вшанувати і тих, хто впав у пісках Афгану, і героїв війни теперішнього часу. Їхні імена назавжди впишуться у літопис нашої пам’яті, аби бути вічним взірцем відданості, жертовності й героїзму.

По завершенні мітингу до меморіального комплексу воїнам-афганцям та до меморіальної дошки, яка на приміщенні Корецького ліцею, загиблому в зоні АТО Тарасу Ляшуку присутні поклали вінки й квіти.

Інна ПРИШВА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело