телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
210 04.06.2018

Нещодавно на базі центральної районної бібліотеки відбулася обласна школа бібліотечного лідера «Адвокація бібліотек на етапі державних реформ». Організаторами школи були представники Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки на чолі з директором КЗ «Рівненська ОУНБ» Ярощук В.П. На навчання були запрошені директори районних центральних бібліотек області. З вітальними ремарками до гостей зверталися голова Корецької районної ради Ігор Хоменчук, завідувач сектору культури і туризму РДА Вікторія Плисюк.

           

 DSC0490Чим зацікавила обласних бібліотечних лідерів наша центральна районна бібліотека?

На сьогодні бібліотека нараховує 32 тис. примірників книг, понад 60 назв цікавих періодичних видань, формуються фонд електронних видань, повнотекстові бази даних («Краєзнавство», «Літні читання», «Законодавство»), які нараховують 67431 електронних записів. Видано для вчителів і студентів 3115 довідок як з паперових, так і з електронних ресурсів. До послуг користувачів Центр обслуговування громадян електронною інформацією, із комп’ютерним обладнанням і безкоштовним навчанням комп’ютерної грамотності. Також у бібліотеці проводиться безкоштовне навчання англійської мови для людей похилого віку.

Для молоді функціонує юнацька кафедра читання, зона WI-FI. Для дітей діє куточок забав, поки мами читають, діти можуть малювати, гратися, переглянути мультфільми, почитати казочку. Постійно проводиться презентація нових надходжень книг, періодичних видань. Для читачів старшого покоління працює «Буккросинг», або читаючий книговорот. Бібліотека постійно бере активну участь у всеукраїнських, обласних конкурсах популяризації книги й читання.

Та найбільш зацікавило гостей те, що на базі бібліотеки функціонує інформаційний туристичний центр. Зручне розташування бібліотеки і музею в історичному будинку дало можливість створення такого центру. Кожний подорожуючий зверне увагу на приміщення бібліотеки, що позначена знаком «І», який означає, що тут надається для різних категорій населення інформація про туристичні послуги. Діяльність самого центру спрямована на формування інформації для туристів, популяризацію туристичної привабливості нашого краю, реалізацію екскурсійних послуг через веб-сайти, соціальні мережі, заходи дозвілля, екскурсії, рекламну продукцію, ЗМІ та ін.

Завданням Центру залишається перенаправити русло туризму на вітчизняний туризм: на нашу Рівненщину, Кореччину зокрема. Адже наш край має багато цікавих пам’яток історії та архітектури різних історичних періодів, які стали туристичними брендами. Приваблює подорожуючих зелений туризм:«Воронуха», Сторожів. В останні роки значно зріс інтерес до міста через активну відвідуваність польської і єврейської громад, які проживали в Корці до 1939 року.

Сьогодні сфера туризму зазнає великих трансформацій, тому рівень конкуренції по залученню туристів зростає. Біда наша в тім, що ми недостатньо працюємо у напрямку інформування для залучення туристів. Про роль бібліотеки в туристичному інформуванні на прикладі створення Корецького туристичного інформаційного центру «Кореччина туристична» ознайомила директор централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Н.Грановська.

Головний спеціаліст сектору культури і туризму Богдана Брухлій розробила низку туристичних маршрутів за напрямками: «Кореччина для хасидів», культурно-пізнавальний маршрут «Єврейські поховання періоду Голокосту», «Мальовнича Кореччина», «Корецькі граніти» та ін. Для учасників школи провела майстер-клас по методиці складання туристичних маршрутів і представила Програму розробленого релігійно-паломницького маршруту «Християнська «мекка» Рівненщини».

Для учасників школи відбулися заняття з тем «Адвокація сучасного бібліотекаря», «Культура академічної доброчесності: роль бібліотеки». На завершення була проведена цікава екскурсія «Прогулянка старовинним Корцем».

О.КОВАЛЬКОВСЬКА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело