телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
261 11.07.2018

Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою і здоров’ям на весь рік.

18 липня на мальовничому березі Корчика відбулися купальські народні гуляння. Цьогоріч на обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Зелене Купало в літо упало» прибуло багато шанованих гостей: делегація Республіки Польщі на чолі з віце-старостою Люблінського повіту Робертом Вуйчеком, голови Новоайдарської і Білокуракинської райдержадміністрацій Луганської області Віктор Сергієнко та Сергій Іванюченко, народний депутат України Юрій Вознюк, депутат Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук, делегації з Острога, Дубна, Березного, Рівного, очільники району й міста – голови Корецької райради та райдержадміністрації Ігор Хоменчук і Сергій Черній, міський голова Людмила Дмитрук. Сотні жителів Корця і сусідніх сіл завітали на святкування, щоб пригадати прадавні українські традиції і гарно повеселитися.

3Відзначали це найколоритніше і містичне свято весело й дружно, з піснями і танцями, яскравим багаттям, з Водяником, богинею Зельною та русалками. Ще в обідню пору розпочалися дитячі забави на галявині, діяли різноманітні атракціони, батути. Згодом на великій сцені, облаштованій на березі річки, виступами чарували народні аматорські колективи району, фольклорні колективи Луганської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської областей та Республіки Польщі. Талановиті володарі сцени підготували для глядачів віночок із вишуканих українських пісень і запальних танців.

Упродовж заходу всі небайдужі могли долучитися до благодійної акції по збору коштів на спорудження пам’ятника «Борцям за волю та незалежність України».

Взяти участь у конкурсі на кращий купальський вінок зібралися найактивніші учасниці свята. За рішенням журі третє місце здобула Аліна Хруницька, друге – Юлія Турович, а найкращий віночок із польових квітів виявився у Ганни Вознюк.

5А яке ж святкування без частувань? Гості заходу мали нагоду скуштувати всіляких смаколиків у імпровізованих обійстях «Гостинна Кореччина запрошує». Кожен міг покататися верхи на конях завдяки приватному підприємцю Петру Базилевському із Старого Корця. До сутінків демонстрували і продавали свої вироби знані народні майстри, багатьох захопили майстер-класи із гончарства й лозоплетіння. А для найсміливіших і найсильніших проходили козацькі забави.

Чарівний казковий вечір світлими тінями заховався десь за пагорбом, а в повітрі уже відчувалося щось неймовірне. Це неймовірне було присутнє у всьому: у дівочих хороводах на березі, у прикрашених стрічками вітах деревця, у віночках на дівочих голівках. Ось пішов тихий плескіт по воді, причалив човен до берега, зійшли з нього Водяник та русалки... І спалахнуло яскраво купальське вогнище, закликаючи сяйвом своїм всіх до забав молодечих і спалюючи у своєму жаркому палахкотінні все недобре та зле, все те, що заважає жити людям.

Під чари колоритного свята поступово потрапили всі його учасники. Складно було знайти людину, яку залишили б байдужими запальні танці й пісні, розваги й веселощі. Також гостей свята приємно потішила естрадна програма за участю окремих виконавців: Павла Мищука, Аліни Ляшук та Анни Мисюри. Неприхований захват випромінювали очі глядачів незабутнього «Fire Show» від креативної компанії «Каприз» із міста Рівного.

Розваги тривали до пізньої ночі. Свято пройшло, а хороші спогади і враження ще надовго залишаться в пам’яті корчан і гостей краю.

Ганна СОЛОНІНКО

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело