телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
147 22.10.2018

Заголовок до написаного трохи претензійний, але далі читач має зрозуміти його суть. Нещодавно мені вдалося побувати на престижному заході європейського рівня у Любліні. Потрапив туди на запрошення президента цього польського міста Кшиштофа Жука. Присутність моя там не була особистою ініціативою – всі деталі поїздки узгоджувалися із районною радою та її головою Ігорем Хоменчуком. Як офіційна особа в ньому брав участь голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук.

 Сьомий Конгрес Ініціатив Східної Європи тривав у Люблінському конференційному центрі два дні за ініціативи польського міністерства закордонних справ. Із назви заходу вже видно його спрямування. Більше сорока тем обговорювалося на ньому вченими, представниками міжнародних організацій, незалежними експертами, економістами, фінансистами, промисловцями, підприємцями, промисловцями, діячами культури, журналістами. Щодо останніх, то поляки надали цьому значну медійну увагу – хід Конгресу висвітлювався провідними газетами та телеканалами. До речі, серед медіа-партнерів було й рівненське видання «ОГО». Щодо учасників заходу, то це представники Західної Європи та Канади. Щодо Східної – вони з країн Прибалтики колишнього Союзу, України та Білорусі.

Обговорюваних тем налічувалося більше сорока – від перспектив партнерства Заходу і Сходу до війни в Україні, від німецько-польсько-російських стосунків до перспектив поповнення Євросоюзу новими членами.

Але повернімося до заголовка. Яким боком Конгрес стосувався Корця? Хоча я був у числі запрошених і не мав у ньому вирішального голову, та все ж в кулуарах мені вдалося навести деякі контакти, завести цінні знайомства.

Що найперше несподівано порадувало, це зустріч з віце-міністром закордонних справ Польщі. Він, виявляється, знає про минулорічні дні польської культури в Корці та вельми схвалює таку ініціативу і сподівається на її продовження. За такі заходи і Адам Сауер з Фундації по підтримці благодійних організацій. Пан Адам зацікавився діяльністю Корецького товариства польсько-української культурної співпраці, обіцявши їй зі свого боку всіляку підтримку. Так же налаштована і Єва Адамчек, що займається транскордонною співпрацею Польща-Україна-Білорусь.

Але це стосується гуманітарної сфери. Щодо виробничих відносин і можливостей інвестицій, то поляки в Корці мають на увазі цілком конкретні об’єкти.

Скажімо, в Любліні ведеться дуже багато шляхового будівництва. Хоча шляхи там не йдуть ні в яке порівняння з нашими, та поляки намагаються їх «підтягнути» до європейських стандартів. Об’єми робіт дуже великі, що потребує будівельних матеріалів, яких не вистачає, – щебеню, бруківки, кам’яного відсіву. До того ж відчувається брак робочої сили – керівників середньої ланки, механізаторів, шляхобудівників. Тому поляки зацікавлені в розробці кар’єру в Гвіздові. Якщо співпраця в цьому напрямку складеться, то в район не лише надійдуть інвестиції, а й буде можливість працевлаштувати наших земляків і в Україні, і в Польщі.

Поляки давно знають про наш безгосподарський і занедбаних санаторій «Корець». Кілька разів представники будівельних, комерційних і медичних організацій оглядали його і прилеглу місцевість. Пропозиція цілком конкретна: відремонтувати оздоровчий заклад у відповідності з такими стандартами, аби тут могли відпочивати європейці з певними валютними коштами, які надходитимуть в бюджет району. Хіба така перспектива не може зацікавити?

Звісно, все це не вирішуватиметься на рівні району, а вимагатиме узгодження на міждержавному рівні. Думаю, з цим не зволікатимуть, адже взаємовигоди очевидні.

Борис ДИЦЯК, депутат районної ради, голова товариства польсько-української культурної співпраці «Кореччина»


прапор районної ради корецького району © 2016 - 2019 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело