телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
350 19.04.2016

1

 

 

Під такою яскравою назвою восьмого квітня за сприяння та участі Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки у Корецькому районному історичному музеї відкрилася авторська ретроспективна виставка волинської художниці, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Валентини Михайлівни Михальської, присвячена 25-річчю Незалежності України.

Доля цієї талановитої жінки непроста, ще у дитинстві підступна хвороба прикувала її до інвалідного візка. Проте жага до життя, сила до волі допомогли не впасти духом, розкрити мистецький талант. У творчому доробку Валентини Михальської – понад тисяча двісті робіт, які експонувалися в Україні та за кордоном. У жанрах портрету, пейзажу, натюрморту, іконопису, виконаних олією, аквареллю, пастеллю кольоровими олівцями, тушшю, у техніці монотипії. Валентина Михайлівна очолює управління організації надання соціальних послуг, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Є почесним членом жіночого Київського клубу «Волинянка», який об’єднує жінок – членів Міжнародного громадського об’єднання «Волинське Братство». Картини художниці переконують у тому, що вона любить життя, знає заради чого варто жити, перемагати недугу і працювати. Окрім написання картин Валентина Михальська, ще й талановитий ілюстратор. Діти годинами просиджують над її розмальовками. А ще є ілюстрації до художніх книг, поетичних збірок, дитячих книжок. Відкриття персональної виставки у Корці зібрало багато поважних гостей. Серед них і в.о голови райдержадміністрації Олексій Карпуша, заступник голови районної ради Віктор Дулюк, міський голова Людмила Дмитрук, в.о завідуючого сектору культури і туризму Валерій Васильчук, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександер Булига, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, співавтор серії дитячих книжок Валентина Штинько, настоятель римо-католицького костелу Святого Антонія Вальдемар Шляхта, директор районного будинку культури та дозвілля Катерина Зубрицька та інші.2

– Це унікальна виставка. Маємо надію, що мешканці району відвідають її та ознайомляться із прекрасним вмінням. Бажаю вам здоров’я, щастя, ще довго творити і творити, аби радувати нас, шанувальників, – зазначив в.о голови РДА Олексій Данилович.

– Я рада познайомитися із такою людину, картини якої наповнені добром, любов’ю. Хай Вам Бог допомагає, – сказала міський голова Людмила Миколаївна.

– Від імені депутатів районної ради, голови районної ради Ігоря Федоровича Хоменчука вітаю Вас на нашій корецькій землі. Не часто до нас заїжджають такі талановиті люди. Цікавими є ілюстрації до дитячих книжечок, такі різнобарвні, яскраві. Ви виховуєте у дітей любов до ближнього, до рідного краю – зауважив заступник голови районної ради Віктор Іванович. –

Мені так приємно сьогодні вас зустріти. Знайомі ми з вами заочно уже давно, а побачились сьогодні вперше. Той голос, який звучить по телефону, надихає людину до якихось дій до теплоти, доброти. Втішно, що сьогодні у нашому залі така виставка. Музей хоч і молодий, дякуючи таким митцям як ви, Валя, ніколи не буває порожнім, завжди приходять розумні, талановиті, толерантні люди, – говорить директор музею Ніла Брухлій.

Згодом із авторкою віршів Валентиною Штинько пані Валентина представила присутнім дитячі книжечки. Опісля гості виставки мали змогу поспілкуватися із художницею у спокійній атмосфері. Побувавши на виставці цієї жінки можна сказати, що її витвори сповнені великою любов’ю до життя і залишають після себе надзвичайно теплі спогади у серцях. Організатори виставки висловлюють подяку спонсорам заходу приватним підприємцям Олександру Броневицькому та Василю Галушко. Виставка талановитої художниці діятиме в історично-краєзнавчому музеї до кінця червня.

Інна ПРИШВА

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело