телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
148 25.02.2019

Під час урочистого зібрання представники влади та громадськості спільно з воїнами-інтернаціоналістами району хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів-афганців, які померли від ран і хвороб уже на своїй землі, загиблих у військових конфліктах, а також поклали квіти до підніжжя пам’ятника, що поблизу місцевого ліцею.

           

IMG 8368До присутніх на заході воїнів-інтернаціоналістів звернулися голова райдержадміністрації Сергій Черній, голова районної ради Ігор Хоменчук, міський голова Людмила Дмитрук, голова районної організації Українськоїспілки ветеранів Афганістану Іван Маркевич, помічник народного депутата Юрія Вознюка Марія Михальська, голова районної організації ветеранів Володимир Шевченко.

            – То була чужа війна, але поламала вона наші долі, – розпочала свій виступ Людмила Дмитрук. – У бойових діях в Афганістані брали участь 165 тисяч українців, з яких 3,5 тисячі загинуло. Це суха, але болюча для кожного з нас статистика.

            Перед присутніми виступили також вихованці Корецького НВК «Школа І-ІІ ступенів-Ліцей».

            За активну участь у роботі районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виводу військ із республіки Афганістан почесні грамоти від райдержадміністрації та райради отримали жителі Користі Олександр Ляшок і Василь Ляшок, житель Великих Межиріч Юрій Соловей, житель Богданівки Петро Бобер, а також медаль «За заслуги перед Кореччиною» вручили заступнику голови міської ради, голові районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Івану Маркевичу. Очільник районної ради Ігор Хоменчук виконав приємну місію – вручив Почесну грамоту корчанину, учаснику бойових дій на території інших держав Олександру Примаковському.

            Міська рада за активну участь у роботі районної організації ветеранів Афганістану подяками відзначила Віктора Рабчинського, Михайла Первака. Після заходу заступник міського голови Іван Маркевич розвіз продуктові пакети для вдів та воїнів-афганців: Валентині Вознюк, Лесі Клеванець, Володимиру Тисельському, Миколі Дмитруку.

            Іван Маркевич вручив медаль «За громадянську мужність» жителю Весняного Володимиру Степанюку, медалі «За честь, мужність, пам’ять» отримали житель Усті Федір Ващенко, житель Гвіздова Ігор Кушнір, житель Крилова Іван Войцишин, житель Корця Микола Дмитрук. Також Іван Ростиславович подякував за багаторічну співпрацю, підтримку ветеранського руху на Кореччині міському голові Людмилі Дмитрук та скульпторці й художниці, автору пам’ятного знаку воїнам-афганцям у Корці Світлані Лелях-Бегутовій, вручив їм почесні грамоти від Сергія Червонописького, голови Української Спілки Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Подяки отримали й колектив ТзОВ «Фаворит-Агро» (очільник Олександр Данченко) та колектив КП «Добробут» (керівник Валентин Свінціцький).

            IMG 8379Пізніше хлопці-афганці зібралися у більш вузькому колі, щоб ще раз згадати ті роки, пом’янути побратимів, просто поспілкуватися.

            Супроводжували захід музичні композиції у виконанні народного аматорського оркестру КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля».

            Того ж дня у районній бібліотеці для дітей пройшла бесіда-інформина «Уклін – живим, полеглим – слава», яку підготувала та провела провідний бібліотекар Тамара Волохова. Учні 4-В класу ЗШ №1 слухали розповідь про воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок у Афганістані. Із цікавістю переглянули книги та фотоматеріали про афганську війну з книжкової виставки «Віддали за Батьківщину найдорожче», оформлену напередодні.

            – Цим заходом ми вшанували пам'ять тих, хто загинув у цій війні, згадали про тих, хто повернувся, – зазначила пані Тамара. – Афганська війна назавжди залишиться у пам’яті українського народу та буде прикладом для молодого покоління.

Згадали події тієї страшної війни і учні Корецької ЗШ № 1. 15 лютого школярі 7-А та 7-Б на чолі з класними керівниками Наталією Сергіївною Йонець і Катериною Святославівною Опанасюк провели годину пам’яті «Крізь пекло афганської війни», присвячену 30-ій річниці виведення військ із Афганістану.На зустріч із учнями був запрошений воїн-афганець Івана Ростиславовича Маркевича, який поділився спогадами про суворі та спекотні роки війни в Афганістані. Присутні дізналися про особливості історичного, культурного та геополітичного минулого Афганістану. Почули жахливі цифри і факти тої страшної десятилітньої війни, у яку були втягнені і наші співвітчизники. Зачепили струни юних душ і поезії на афганську тематику. Хвилиною мовчання вшанували усіх воїнів-інтернаціоналістів, які полягли в афганських ущелинах. Нікого ця зустріч не залишила байдужим, кожен уявляв ті події по-своєму.

Пішла в історію війна в Афганістані. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, адже її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів.

Іванна ГОТЛІБ

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело