телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
63 11.10.2019

          Нагадаємо, що широкого суспільного розголосу набули події, що мали місце 1 жовтня, у Мінську, де українська сторона погодила текст так званої формули Штайнмаєра.

На цю ситуацію вирішили відреагувати й корецькі районні обранці.

1У вівторок, 8 жовтня, районні депутати зібралися натридцять другу позачергову сесіюрайонної ради сьомого скликання.Зокрема, депутати виступають проти реалізації формули Штайнмаєра та надання особливого статусу окупованим територіям Донецької та Луганської областей. Відтак, на сесію підготували звернення, яке відправлять Президенту України, Верховній Раді України.

Не менш важливим на засіданні було друге питання порядку денного – про звернення депутатів Корецької районної ради Рівненської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Доповів депутат районної ради Валерій Власюк.

                    Сьогодні ми пропонуємо продовжити мораторій до 1 січня 2025 року. Це питання стосується нашого народу і нашої державності. Не можна поспіхом приймати такі рішення. Варто врегулювати низку питань. Насамперед, покупцями землі повинні стати українці, а не іноземці. І хоч у Законі прописано, що землю можуть купити громадяни України, юридичні особи, утворені за законодавством України, територіальні громади, держава, але засновниками можуть бути будь-хто. Дуже важливо, щоб мали змогу купити, наші дрібні фермери, які мають невеликі наділи. Вони повинні мати доступ до кредитування. Відповідно слід створити земельний банк, засновником якого буде держава і надаватиме кредити під низькі відсотки. Тому просимо підтримати це рішення, – зазначив Валерій Васильович.

IMG 5494Районні обранці у своєму зверненні зазначають, що «…враховуючи бойові дії на сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Таким чином країна в нинішніх умовах не готова до продажу землі ні в організаційному, ні у правовому, ні в економічному сенсі».

Депутати одноголосно підтримали проєкти рішень, винесених на розгляд сесії питань порядку денного. На засіданні були присутні 25 районних депутатів.

Іванна ГОТЛІБ

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело