телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
191 04.11.2019

Протягом десяти місяців на Кореччині проходив Кубок «Велошок-2019». Із кожним роком ці велозмагання набирають обертів, а кількість учасників зростає. Цьогоріч участь у 15 етапах велозмагань взяли 157 велосипедистів, призовий фонд склав 20 тисяч гривень, вартість головного призу – спортивного велосипеда Giant – становила 6 тисяч гривень. Як зазначають організатори, подібних змагань в Україні немає, тож Корець у цьому плані унікальний.

елошок 1І ось у минулу п’ятницю, 25 жовтня, було підведено підсумки велозмагань. На урочисте нагородження переможців Кубку «Велошок-2019», яке відбувалося у Новокорецькій ЗШ, завітали заступник голови РДА Олександр Сухий, заступник голови районної ради Віктор Дулюк, секретар міської ради Олена Ясковець, керівник ГО «Велоклубу «Велошок»» та організатор велозмагань Геннадій Завадський.

– Організовуючи змагання, ми вступаємо у нерівний бій з інтернатами, планшетами, телевізорами, комп’ютерами і часто програємо. Коли на етап приїжджає 15-20 чоловік, я вважаю, що це наша особиста поразка. Коли дитина сидить за телефоном, в неї очі потухші, вона нічого не помічає, а на наших змаганнях у неї очі горять, – зазначив Геннадій Завадський та звернувся до присутніх школярів: – Якщо ви не будете займатися спортом – ваше майбутнє перекреслене. У вас не буде ні сил, ні наснаги ні до яких звершень, ні до яких дій. Ви не зможете конкурувати, адже все життя – це конкуренція: і на роботі, і на навчанні, всюди.

На етапи змагань приїжджає по 30-40 чоловік, це не тільки учасники, а й вболівальники, батьки велосипедистів. За словами Геннадія Завадського, велоспорт за останні роки став наймасовішим видом спорту у Корецькому районі:

– Через мережу Facebook нас бачить не тільки вся Україна, а й увесь світ. Завдяки цьому долучаються нові спонсори, які пропонують свою допомогу. І не тільки з Корецького району. Вони бачать, що свою справу ми робимо правдиво, щиро, чесно, без ніяких махінацій. Зараз велоспорт тримається на громадських засадах, на самоініціативі. Підтримка держави, якщо вона є, то мінімальна. Добре, що цього року ми отримали 10 тисяч гривень із районного бюджету. Завдяки цьому ми купили велосипед, добудували велосипедну трасу, видали премії першій десятці. Взагалі за три роки, що проводяться змагання, ми спромоглися видати 5 велосипедів. За цей час у велосипедистів не було жодної серйозної травми. Усі етапи адаптовані для школярів, безпека для нас на першому місці.

Отож за підсумками змагань десятка найкращих велосипедистів виглядає наступним чином: 10 місце – Микола Боксанчук, 9 – Володимир Прокопчук, 8 – Вадим Столярчук, 7 – Олександр Бондар, 6 – Дмитро Ткач, 5 – Максим Усик, 4 – Любомир Кундеус, 3 – Максим Онищук, 2 – Михайло Онищук, 1 – Дмитро Кузьміч. Усіх нагороджено грамотами медалями та грошовими преміями. Найкращим велосипедистом серед школярів та володарем головного призу – спортивного велосипеда Giant, спонсором якого виступили районна рада та райдержадміністрація, став Дмитро Кузьміч.

Абсолютним чемпіоном, найкращим велосипедистом у категорії «Дорослі» (школярі теж могли претендувати на це звання, якщо відмовлялися від призів на усіх етапах) та володарем кубку «Велошок-2019» став Максим Онищук. Цю нагороду Максим виборює уже другий рік поспіль.

– Звичайно, не все так гладко, – розповів пан Геннадій. – Це титанічний труд протягом десяти місяців, ми частинку себе віддаємо, щоб ці змагання організувати. Наступний рік буде вирішальним, адже постало питання про їх припинення.

Організовувати змагання такого масштабу дуже важко. Чи будуть вони проходити наступного року, залежатиме від низки факторів. Бажання учасників, бажання волонтерів, бажання спонсорів – треба, щоб усе це в сукупності зійшлося. Якщо буде на початку року фінансування із районного бюджету, щоб нам було з чого почати, купити головний приз – велосипед, то однозначно змагання будемо проводити. Я вже заручник ситуації, адже серед школярів ажіотаж неймовірний. У дітей очі горять, вони хочуть змагатися. Якби нам не було важко, але треба продовжувати.

Організатори висловлюють щиру подяку спонсорам змагань: голові Корецької районної ради Ігорю Хоменчук, міському голові Людмилі Дмитрук, заступнику начальника-начальнику відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сергію Демковському, Тамарі Волоховій, Марії Козлюк, Олександру Дорофєєву, Віталію Кундеусу.

Тож вітаємо переможців, а про Дмитра Кузьміча, володаря суперпризу, читайте у наступному номері нашого тижневика.

Ганна СОЛОНІНКО

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело