телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
86 11.11.2019

У середу, 6 листопада, під головуванням голови районної ради Ігоря Хоменчука відбулася координаційна рада з питань місцевого самоврядування.

У роботі координаційної ради взяли участь в.о. голови РДА Володимир Кулик, працівники виконавчого апарату райради, міський і сільські голови. Про реформування державного управління, місцевого самоврядування та новий адміністративно-територіальний устрій держави розповів Ігор Хоменчук.

– У контексті адміністративно-територіальної реформи державне управління і устрій передбачає створення трирівневої системи: громада, район (округ, повіт), регіон.

Найперше мають прийняти Закон «Про адміністративно-територіальний устрій», відповідно якого, у нас нині є 499 районів, а має стати 100 округів або повітів. У нашому районі по перспективному плану має бути дві ОТГ: Корецька і Великомежиріцька. Відповідно Рівненський регіон складатиметься із трьох районів: Дубенський район об’єднає Радивилівський, Млинівський та Демидівський райони, Рівненський – Рівненський, Здолбунівський, Острозький, Корецький, Гощанський, Костопільський райони і Сарненський – Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський і Рокитнівський райони. У Сарненському районі значна кількість населених пунктів буде надмірно віддаленою від його центру, – зауважив Ігор Федорович. – Тому на Рівненщині виокремили ще один район – Дубровицький. Сюди увійдуть Зарічненський, Володимирецький, Дубровицький райони та місто Вараш. Як стало відомо, що від Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування з моєї ініціативи була подана пропозиція створити на Рівненщині шість округів. Корецький, Гощанський, Острозький, Костопільський, Березнівський пропонують об’єднати у один округ із центром у Корці. Відповідно у цих округах будуть ліквідовані адміністрації, районні, міські та сільські ради і створені префектури. Щодо їх функцій і обов’язків нині ведуться дискусії. Обласні ради планують залишити, проте вони будуть мати певні обмеження.

Кількість депутатів по всій Україні буде зменшена удвічі: якщо зараз на усіх рівнях налічується близько 60 тисяч депутатів, то планують залишити до 30 тисяч.

Для реалізації реформи Верховній Раді слід прийняти низку законів та внести зміни в основний Закон України – Конституцію. Це може затягнутися до лютого наступного року. Тому у квітні уже можуть відбутися позачергові місцеві вибори.

Про реформу комунальних підприємств у медичній галузі розповів начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та комунальної власності Павло Сухий.

За його словами, у 2020 році усі медичні заклади вторинної ланки перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Досі вони фінансувалися з медичної субвенції. Так, заклади отримуватимуть оплати за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.

Про приватизацію державного й комунального майна доповіла начальник відділу з юридичного забезпечення, звернення громадян та депутатської діяльності Оксана Гайдук.

– З березня 2018 року набрав чинності Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації, у тому числі й комунального майна. Як зазначено в цьому законодавчому акті, основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному приватному власнику. Приватизація (відчуження) майна, що перебуває у комунальній власності, здійснюється органами місцевого самоврядування. Об’єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах.

На завершення про перехід на новий порядок фінансування житлових субсидій і пільг проінформував начальник управління соціального захисту населення РДА Анатолій Іващук.

Іванна ГОТЛІБ

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело