телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
527 27.05.2016

            2У середу, 25 травня, під головуванням голови райдержадміністрації Сергія Чернія відбулося засідання колегії. У її роботі взяли участь голова районної ради Ігор Хоменчук, міський, сільські голови, начальники відділів та управлінь РДА, керівники підприємств, установ, організацій району та депутати райради.

            На засіданні колегії було розглянуто питання: про стан та перспективи розвитку галузі «Культура»; про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Головницької сільської ради.          

 

               На початку роботи колегії Вікторія Плисюк, керівник апарату РДА, повідомила присутніх про зміни в складі президії колегії райдержадміністрації. У склад президії увійшли Сергій Черній, голова РДА, голова колегії, Раїса Сафонік, начальник загального відділу апарату РДА, секретар голови, члени колегії – Ігор Хоменчук, голова райради, Людмила Дмитрук, міський голова, Олег Ільчук, головний лікар КЗ «Корецький районний центр ПМСД», Ярослав Кубай, начальник управління агропромислового розвитку РДА, Володимир Кулик, перший заступник голови РДА, Вікторія Плисюк, керівник апарату РДА, Оксана Форсюк, начальник відділу освіти РДА.

           1 Про стан та перспективи розвитку галузі «Культура» доповіла головний спеціаліст сектору культури і туризму РДА Богдана Брухлій. За словами Богдани Валентинівни, у районі налічується 69 закладів культури: Корецька дитяча школа мистецтв, КЗ «Корецький районний будинок культури і дозвілля», централізована система публічно-шкільних бібліотек (до якої входить: Корецька центральна районна бібліотека, Корецька районна дитяча бібліотека та 30 сільських бібліотек), Корецький районний історичний музей, 34 сільських закладів клубного типу (10 будинків культури: с. Весняне, Великі Межирічі, Гвіздів, Головниця, Користь, Крилів, Самостріли, Світанок, Щекичин, Бриків та 24 сільських клуби).

            – Основними завданнями роботи закладів культури району є організація культурно-дозвіллєвої діяльності населення, розвиток аматорських колективів, збереження та відродження народних звичаїв, обрядів, організація та проведення благодійних акцій, збереження культурної спадщини, – розповіла пані Богдана. – Так, у районній центральній бібліотеці цьогоріч розпочалось безкоштовне навчання із залученням волонтерів із вивчення англійської мови, основ комп'ютерної грамотності та навчання для так званого «Університету третього віку», який налічує 12 слухачів.

            Цьогоріч 20-21 травня головний спеціаліст сектору культури і туризму РДА Богдана Брухлій взяла участь у І Міжнародній науково-практичній конференції «Перспективи розвитку сільського та екологічного туризму в Україні» з темою «Екологічні аспекти організації зеленого туризму в сільській місцевості».

            – У районі розвивається сільський зелений туризм, зокрема, у Сторожеві – садиба Володимира Тишкевича і в Щекичині садиба «Воронуха». Також нагадую, що поновлена обласна програма «Пільгового кредитування зеленого сільського туризму». Отож для створення або облаштування садиби сільського зеленого туризму надається сума до 50 тисяч гривень під 1 відсоток на п’ять років.

       3Співдоповіли з цього ж питання Оксана Слободенюк, Великомежиріцький сільський голова та Ігор Кирильчук, Самострілівський сільський голова.

            З другого питання проінформувала присутніх сільський голова Наталія Омельчук.

             – Відповідно до статті 28 «Повноваження у галузі бюджету, фінансів, цін» виконавчий комітет сільської ради докладає чимало зусиль до наповнення доходної частини сільського бюджету, вишукує джерела додаткових надходжень. Виконання сільського бюджету за чотири місяці цього року складає 113, 8%, та коштів для повноцінного розвитку територіальної громади, і фінансування цільових програм не вистачає. На сьогодні намагаємося всебічно охоплювати усі сторони життєдіяльності села, приділяти увагу найбільш актуальним проблемам, – зазначила Наталія Петрівна. – Уже проведено поточний ремонт вулиці Колгоспної в селі Головниця, протяжність якої 500 метрів, на суму 165 434 грн, та в селі Забара вулиця Готлібівська, протяжність якої 180 метрів, на суму 47 611 грн. Кожного року, впорядковуються місцеві кладовища – площа 5, 27 га, ліквідовано 4 га несанкціанованого сміттєзвалища, впорядковані прилеглі території доріг, прилеглу територію до пам'ятників загиблим воїнам-односельцям. Окрім цього, виконавчим комітетом сільської ради планується замінити 40 вікон на енергозберігаючі у дитячому садку «Первоцвіт» у Головниці  на суму 95 тис. грн. За рахунок коштів благодійного фонду (TOB Лендком Симонів ) «Батьківський край» розпочато роботу по благоустрою території навколо адміністративної будівлі сільської ради. За допомогою цього жфонду розпочато поточний ремонт даху Будинку культури у Головниці. А також встановлено дві автобусні зупинки.

         З усіх питань було затверджено плани відповідних заходів щодо усунення виявлених недоліків.

Іванна ГОТЛІБ

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело