телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
266 05.08.2016

 

DSC03800Найближчим часом купатися у Корчику заборонено. Вода у водоймі у районі греблі не відповідає санітарним нормам за мікробіологічними показниками. Як повідомили в управлінні Держпродспоживслужби, у районі греблі знайшли запліднені яйця аскарид.

– Відділом лабораторного центру у Корецькому районі двічі на місяць у місцях масового купання проводиться моніторинг води у річці Корчик. Нещодавно у районі греблі було виявлено запліднене яйце аскарид. Швидше за все, це одиночне забруднення, оскільки уже минуло майже два місяці літа, за цей період маємо перше виявлення. Причин появи забруднення у водоймі доволі багато. Це може бути і каналізування індивідуальних житлових будинків, які розміщенні у прибережних смугах, і маса інших причин, – розповідає Юрій Мацько, лікар із загальної гігієни управління Держпродспоживслужби у Корецькому районі. На якість води, насамперед, впливають дощі, який ми нещодавно спостерігали, – продовжила Анна Заводовська, лікар-епідеміолог Управління Держпродспоживслужби у Корецькому районі. – Погода покращується, то є надія, що й вода стане безпечною для купання. Тому нині слід пам’ятати кожному корчанину та гостю міста, що купання у воді загрожуватиме інфекційними захворюваннями. Це кишкові інфекції, – каже пані Анна. – І якщо дорослий може просто похлюпатися у воді, а потім змити її з себе під душем, то дитина може й наковтатися цієї води. Вода потрапляє у шлунково-кишковий тракт. Тоді загроза захворіти значно більша. Ми застерігаємо, аби люди не купалися, поставити охорону і забороняти – не вправі, та кожен повинен знати, що у даному місці є небезпека – зараження інфекційною захворюваністю. І якщо уже не втрималися у спеку, то елементарно слід дотримуватися засобів особистої гігієни, бути обережними. Біля водойми спостерігати за дитиною. Адже дітки граються біля води, тому після відпочинку мити іграшки, мити дітей прісною водою після купання, не дозволяли їм їсти у тих місцях. І головне прибирати після себе. Саме ж населення забруднює річку викидає, виливає, немає відповідно туалетів, люди звикли «ходити» у річку, поблизу. Усе, залишене після відпочинку, змивається у воду.

Згодом лабораторією буде проведено черговий аналіз, який покаже стан води у річці. А поки виконавчий комітет Корецької міської ради та управління Держпродспоживслужби у Корецькому районі просять людей берегти своє здоров'я і не купатися у заборонених місцях.

 

Іванна ГОТЛІБ

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело