телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
278 19.08.2016

            IMG 2484Нещодавно у малому залі адмінбудинку відбулося засідання координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. На порядок денний засідання було винесено ряд питань, зокрема, про реалізацію Програми підтримки розвитку ініціатив громад; про фінансування місцевими громадами ремонту доріг.

            На початку засідання Ігор Хоменчук проінформував селищного та сільських голів, що основною метою даного засідання є підвищення соціальної активності громади, поліпшення співпраці з районною владою при розв’язанні актуальних проблем громад району.

            – Нещодавно на сесії районної ради була прийнята Програма підтримки розвитку ініціатив громад. На позачерговій сесії, 15 липня, під цю Програму передбачено фінансування у сумі чотириста тисяч гривень, – зазначив Ігор Хоменчук, голова райради. – Нині Корецькою районною радою та Корецькою районною державною адміністрацією приймаються пропозиції на конкурс проектів підтримки ініціатив громад серед міської та сільських рад району.

            За словами Ігоря Федоровича, умова співфінансування проекту у розрахунку: 50% – кошти районного бюджету, 50% – кошти міського, сільських бюджетів, кошти місцевих громад, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. Спільне фінансування одного проекту не повинно перевищувати 100 тис. грн. Проекти можуть включати, але не обмежуватися такими видами діяльності: заходи з енергозбереження, реконструкція, ремонт доріг та вулиць комунальної власності; організація благоустрою населених пунктів, озеленення вулиць, ремонт та реконструкція приміщень соціально-культурної сфери, облаштування місць відпочинку та дозвілля, облаштування та реконструкція історико-архітектурних пам’яток, впорядкування кладовищ.

            – Уже маємо декілька активних сільських рад, які долучилися до цієї ініціативи. Наприклад, Річецька сільська рада планує реконструювати мережі зовнішнього освітлення у Річках та Копитові. Корецька міська рада на конкурс представила два проекти, тобто немає обмежень щодо кількості проектів однією громадою. Комісією буде розглянута кожна ініціатива.

            Про фінансування місцевими громадами ремонту доріг проінформував Павло Сухий, головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та комунальної власності Корецької райради.

            – Відтепер ремонт доріг, які знаходяться у державній власності (тобто у віданні Укравтодору), можна фінансувати не лише з державного бюджету, але й за рахунок місцевих бюджетів. Підставою є Закон України від 02.06.15 р. № 491-VIII «Про внесення зміни до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення», яким розширені можливі напрями здійснення видатків місцевими бюджетами, – зазначив Павло Васильович. – Для того щоб сільська рада змогла профінансувати ремонт доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення, вона має передбачити ці кошти у кошторисі на наступний бюджетний період. Планувати видатки на ремонт доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення, сільська рада може за рахунок загального фонду. Отже, відповідна місцева рада, яка має бажання та кошти на проведення поточного ремонту такої дороги, має звернутись в Службу автомобільних доріг з проханням включити дорогу, що потребує ремонту, в регіональну програму ремонту доріг на основі співфінансування на відповідний рік, наприклад, на 2017 рік, – продовжив доповідач. – Таким чином місцева рада зможе провести ремонт доріг, балансоутримувачем яких виступає Служба автомобільних доріг, за рахунок свого бюджету.

            У різному також було розглянуто питання про організацію роботи патрульної служби по Великомежиріцькому напрямку; про субвенції сільських рад районному бюджету.

 

Іванна ГОТЛІБ

IMG 2485

IMG 2486

IMG 2490

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело