телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
649 26.08.2016

            IMG 263123 і 24 серпня корчани, як і вся Україна, відзначили два державних свята: День Державного Прапора і День Незалежності України. Ці дві дати злилися воєдино, бо прапор, як і інші державні символи, є первоначалом нашого громадського буття. Було урочисто піднято синьо-жовтий стяг, вшановано борців за незалежність України, вручено паспорт громадянина України, нагороджено кращих жителів району, організовано тематичний концерт.

Розпочалося святкування урочистою церемонією підняття прапора на центральній площі міста.  Там вранці 23 серпня зібралися голова районної ради Ігор Хоменчук, голова районної державної адміністрації Сергій Черній, міський голова Людмила Дмитрук, головний спеціаліст сектору культури і туризму Корецької РДА Богдана Брухлій, представники підприємств, установ та організацій,чимало мешканців міста та району. Почесне право внести Державний Прапор України було надано школярам навчальних закладів. Під звуки Державного Гімну прапор нашої держави підняли Богдан Трофимчук та Дмитро Долід.

– Дорогі жителі району, щиро вітаю вас з Днем Державного Прапора України. Кожна нація, виборюючи незалежність та розбудовуючи державу, обирає символи своєї єдності, сили свободи та честі. Прапор є одним із найважливіших символів, які об’єднують усіх громадян України, він є втіленням єдності, честі та гідності, традицій державотворення історії та сьогодення. Український прапор – це наш історичний дух, наша совість і незламність, це вічно жива пам'ять про героїчне минуле, гордість, слава і велич нації. Український народ утвердив віковічну мрію багатьох поколінь про державність, соборність та самостійність, з ним ідуть у бій, за нього віддають життя. Благородні сині та жовті кольори, уособлюють миролюбство та старанну працю мільйонів українців. Сьогодні наша держава переживає нелегкі часи, але це повинно згуртувати нас і зробити ще сильнішими, кожному з нас варто пам’ятати, якого ми славного роду. Сьогодні слова незалежність, суверенність, єдність, набувають нового звучання для кожного українця. Дорогі земляки,  у цей святковий день бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра , миру, злагоди, взаємності та глибокої віри у гідне майбутнє рідної землі. Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах, – звернувся до присутніх голова РДА Сергій Олександрович.

– Це свято усіх поколінь українців, це данина поваги, символ держави.  Церемонія підняття прапора у кожного українця викликає найкращі патріотичні почуття та гордість за свою Батьківщину. Прапор – символ слави багатьох поколінь українців, він пов’язує воєдино трудові подвиги,  перемоги, наукові відкриття, культурні і спортивні досягнення. Упевнений, що  дивлячись на полотна прапора, ми з вами  відчуваємо гордість за свою Батьківщину за весь великий народ. Від усього депутатського корпусу Корецької районної ради бажаю, щоб життя завжди було яскравим  багатим як кольори нашого державного стягу, синім і мирним як небо та жовто-золотистим як пшеничні поля України. Бажаю доброго здоров'я, добробут, щастя кожній родині, нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі, – побажав голова районної ради Ігор Федорович.

Шановні присутні сьогодні наша Україна відзначає свято День Державного Прапора. Завтра ми будемо святкувати 25- річницю незалежності України. Про це мріяли сотні поколінь, виборюючи це право бути  господарем на своїй землі, самим розбудовувати своє життя для наших дітей.  Сьогодні найкращі сини і дочки виборюють незалежність і соборність нашої держави у війні на сході. Наше суспільство подорослішало, тому що волонтерські рухи, об’єднання нашого народу показали, що ми є сильна нація, – зауважила Людмила Миколаївна.

Також до присутніх із вітальним словом звернулася головний спеціаліст сектору культури і туризму Корецької РДА, ровесниця Незалежності України Богдана Брухлій. – Дорогі співвітчизники, до 1991 року 24 серпня був звичайним днем, який не відрізнявся від багатьох інших. У 1991 році цей день став знаковим та увійшов в історію всього світу, на політичній карті з’явилась нова амбіційна, сильна держава – Україна.  25 років для всесвітньої історії – це краплина в океані, для України це історія, яку щоденно пише свободо любивий народ, своєю відданністю, працею у сфері освіти, культури, медицини, сільського господарства, промисловості та інших сферах діяльності.  

У святковий серпневий день юний житель Богданівки Максим Садовський отримав від керівників району свій перший офіційний документ – паспорт громадянина України.

На завершення присутніх порадували патріотичним танцем вихованці Корецької дитячої школи мистецтв.

Продовжилося святкування у районному Будинку культури і дозвілля. Там відбувся районний етап обласного фестивалю сільських колективів аматорської творчості «Таланти, твої Рівненщино» та нагородження районною та міською владою воїнів АТО, представників установ і організацій, учнів шкіл, шанованих земляків за вклад у розвиток незалежності і працю на благо України.

З нагоди 25-річниці Незалежності грамотами нагороджені Олександр Грох, Микола Бобровський, Валентин Якобчук, Володимир Савченко, Анатолій Данилюк, Володимир Євчук, Олександр Якимчук, Микола Гопанчук, Федір Курмаш, Ростислав Сухий, Андрій Павловський, Василь Кравчук, Олег Хлопіцький, Юрій Федорович, Володимир Логвинчук, Андрій Маркевич, Валентина Скарбарчук, Микола Хоменко, Михайло Федькевич, Оксана Рогальчук, Іван Мациканич, Микола Самойдюк, Олег Редька, Катерина Лашта, Валентин Свінціцький, Віталій Качановський.

За рішенням сесії районної ради, кращі учні району були нагородженні грамотами та грошовою нагородою від 250 до 2500 тисяч гривень. Найбільші грошові преміями нагороджені Сергій Климчук, Анастасія Ковальчук, Юлія Коробка, Іоанна Дячек, Наталія Петрусь та інші.

Прекрасні пісні, майстерно виконані танцювальні номери, проникливі вірші присутнім дарували юні артисти і визнані майстри корецької сцени: народний  ансамбль «Берегиня», Софія Тімофєєва, Катерина Ярмолюк, тріо «Межирицькі молодички», Мирослава Мельник, Іван Кривоблоцький, Зоряна Жук, Діана Фоміна, Марія Медведчук, Ірина Повар,  Вікторія Ольшевська, вокальний ансамбль «Вербиченька», Олександр Стрибулевич, Володимир Лазарець, Катерина Шокур, Олексій Данішура, аматорський ансамбль «Волошки», Олена Андріяшик, Лариса Ковальчук,  аматорський ансамбль  «Живограй», Софія  Приступлюк, Яна Дорощук, Сергій Ящук, Ганна Мисюра,  Анна Вознюк, Анастасія Бобровська.

Коли урочистості закінчилися, всі бажаючі ще раз мали змогу оглянути чудові витвори вишивальниці Марії Черняк із Богданівки та молочно-воскової гончаки Лариси Павлюк із Черниці.

У середу, 24 серпня, у рамках відзначення Дня Незалежності о 10:00 годині громада міста взяла участь у загальнонаціональному флешмобі «Вся Україна співає Державний Гімн».  Також поклали квітів до меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола  та до підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка. Молебень відслужив благочинний Корецького благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель Свято-Воскресенської церкви протоієрей Іван Мациканич. Опісля свої поетичні рядки продекламувала поетеса Марія Денисюк.

Інна ПРИШВА

IMG 2646

IMG 2749

IMG 2804

IMG 2818

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2020 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело